Engelli, Şehit Yakını Ve Gazileri Ücretsiz Taşıyor

İZMİR'de Konak-Alsancak-Talatpaşa hattında taksi dolmuşçuluk yapan Kıvanç İşçen, aracına binen engelli, gazi ve şehit ailelerinden artık ücret almayacak.

Haberler 31.10.2015, 11:38
Engelli, Şehit Yakını Ve Gazileri Ücretsiz Taşıyor

(DHA)- İZMİR'de Konak-Alsancak-Talatpaşa hattında taksi dolmuşçuluk yapan Kıvanç İşçen, aracına binen engelli, gazi ve şehit ailelerinden artık ücret almayacak. Bunu dolmuşunun arka camına yazdığı yazıyla duyuran İşçen, "Maddi durumları iyi olmadığı ve belediye otobüslerinden ücretsiz yararalanabildikleri için taksi dolmuşlara binmiyorlardı. Soğukta, yağmurda duraklarda beklemelerine üzüldüğüm için onlardan ücret almamaya karar verdim" dedi.

Konak-Alsancak-Talatpaşı hattında taksi dolmuşuyla yolcu taşıyan Kıvanç İşçen duyarlı ve örnek bir uygulamaya başladı. Aracının arka camına, "Bu araca engelliler, gaziler ve şehit aileleri ücretsiz binebilir" yazısı yazdırdı. Arka cama bir de 'K.Atatürk' yazan ve Türk bayrağı asan İşçen, bu karara soğukta, yağmurda otobüs duraklarında bekleyen engellileri sık sık gördüğünü ve üzüldüğünü söyledi. Şehit aileleri ve gazilere de katkı da bulunmak isteğini belirten İşçen, "Engelliler, şehit yakınları ve gaziler maddi durumları iyi olmadığı için otobüslere biniyorlar. Belediye otobüslerinden ücretsiz yararlanma hakları olduğu için duraklarda otobüsün gelmesini bekliyorlar. Bizim araçlarımıza binmiyorlar. Onları duraklarda soğukta, yağmurda beklerken görünce üzülüyordum. Ben de ücretsiz taşıma kararı aldım" dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@