Engelli Öğretmen Atama Sözü Unutuldu mu?

Engelli öğretmen adayları, ‘atama’ sözünü hatırlatıyor!

Haberler 21.11.2015, 22:22
Engelli Öğretmen Atama Sözü Unutuldu mu?

Engelli öğretmen adayları, Milli Eğitim Bakanı Nabi AVCI’ nın 13 Ekim 2015 tarihinde TRT’nin Haber Odası programında ifade etmiş olduğu ‘ciddi bir engelli öğretmen ataması yapacağız’  sözlerini hatırlatıp, engelli öğretmen atamalarının ne zaman yapılacağı konusunda resmi bir açıklama beklemektedirler.

 

MÜJDE BİR DEĞİL BİR KAÇ YETKİLİDEN GELMİŞTİ.

Bilindiği üzere ülkemizde engelli öğretmen alımları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılmaktadır. Bu bağlamda da engelli öğretmen adayları atama ile ilgili resmi açıklamaları Milli Eğitim Bakanlığından veya Bakanlığa bağlı ilgili kişilerden beklemektedirler. Tarihler seçim öncesini yani 13 Ekim 2015’i gösterirken Milli Eğitim Bakanlığının en yetkili ismi olan Bakan Nabi AVCI, TRT’nin Haber Odası programına katılmış ve kendisine sorulan ‘engelli öğretmen alımı yapılacak mı?’ sorusuna ‘ciddi bir engelli öğretmen alımı yapacağız’ şeklinde cevap vermişti.

 

Verilen bu cevap atama bekleyen engelli öğretmen adaylarınca haklı bir sevinçle karşılanırken, Bakan AVCI’nın bu sözleri Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza AYDOĞDU’nun 26.10.2015 tarihinde resmi twitter hesabından yapmış olduğu ‘Sayın bakanımız engelli öğretmen alımı ile ilgili açıklama yaptı çalışmalarımız devam ediyor yakında sizleri bilgilendireceğiz’ mesajı ile de doğrulanmıştı.

12274679_181404685537027_5047549228283392796_n

SEÇİMLER BİTTİ, AÇIKLAMA BEKLENİYOR !

Engelli öğretmen adayları, seçim öncesinde gerek Milli Eğitim Bakanı NABİ AVCI’nın gerek ise Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdür Hamza AYDOĞDU tarafından verilen bu sözlerinin ne zaman hayata geçirileceğini merakla beklerken, seçim sonrası şu ana kadar konu ile ilgili herhangi bir açıklamaların yapılmaması  engelli öğretmen adaylarını tedirgin etmekte ayrıca  ‘acaba seçim vaadiydi unutuldu mu’ sorularını da akıllara getirmektedir.

RESMİ AÇIKLAMA ENGELLİ MEMUR ADAYLARINI DA MAĞDUR ETMEZ

Konunun enine boyuna değerlendirilmesi neticesinde, yetkililer tarafından yapılacak olan engelli öğretmen alımlarına dair resmi açıklamanın, 16 Aralık 2015 tarihinde sonuçları açıklanacak olan 2015/2 EKPSS – Kura atamalarını da etkileyeceği unutulmaması gerekmektedir. Engelli öğretmen alımları ile ilgili herhangi resmi bir açıklamanın gelmemesi durumunda, engelli öğretmen adayları Aralık ayında açıklanması beklenen 2015/2 EKPSS – Kura kadrolarına tercih ettirilmek zorunda bırakılarak hem ifa etmiş olacakları kutsal öğretmenlik görevini yerine getiremeyecekler hem de atanmayı bekleyen diğer engelli memur adayları için verilmiş olan kadroları tercih ederek diğer engellilerin atanamamalarına sebebiyet verebileceklerdir.

Olası yaşanabilecek bu kargaşanın önüne geçilmesi tüm engelli öğretmen ve engelli memur adaylarının tek beklentisi olup, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından engelli öğretmen atamalarının ne zaman yapılacağına dair resmi bir açıklama yapılması kaçınılmazdır.

 

 

Kaynak: AjansKamu

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@