Engelli Kızı İçin Okuldan Ayrılmıyor

"Sevda, öğretmenleri olarak çok sevdiğimiz bir öğrencimiz. Derslerinde çok başarılı. Davranışlarıyla da takdir ettiğimiz bir öğrenci”

Haberler 03.12.2015, 14:36
Engelli Kızı İçin Okuldan Ayrılmıyor

Seyfettin ARAS/İNEGÖL (Bursa), (DHA)- BURSA'nın İnegöl ilçesinde yaşayan Hilal Buluş, bedensel engelli kızı 10 yaşındaki Sevda'yı okulda bekleyerek, teneffüslerde dışarı çıkarıyor, ihtiyacı olduğunda yardım ediyor.

İnegöl'de yaşayan Hilal Buluş, Müşerref Muzaffer Samda İlkokulu 4'üncü sınıfına giden kızını okula getirdikten sonra surdana ayrılmıyon. Kızını market işleten eşi İbrahim Buluş'un otomobili ile okula getiren Hilal Buluş, "Sevda bizim tek çocuğumuz. Doğuştan engelli olan kızımız için yaşıyoruz. Onun eğitimine özel önem veriyoruz. Kendisi derslerinde çok başarılı. Sosyal yaşamında da öyle. Teneffüslerde dışarı çıkarmak için okulda bekliyorum. Öğretmenleri ve okul idarecileri kızımın çok başarılı olduğunu söylüyorlar. Onu çok seviyorlar" dedi.

Kızı ve tüm engellilerin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nü kutlayan Hilal Buluş, engelli çocukları bulunan ailelere çağrıda bulunup çocuklarını mutlaka okula göndermelerini ve sosyal aktivitelerinden koparmamalarını istedi.


Sevda Buluş'n İngilizce Öğretmeni Nazlı Celaloğlu ise, "Sevda, öğretmenleri olarak çok sevdiğimiz bir öğrencimiz. Derslerinde çok başarılı. Davranışlarıyla da takdir ettiğimiz bir öğrenci” dedi. 

 

 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@