Engelli Aracı, Gelin Arabası Oldu

ANKARA (ANKA) – Ankara Büyükşehir Belediyesi, Engelliler Hizmet ve Rehabilitasyon Merkezi ü...

Haberler 29.09.2015, 11:40
Engelli Aracı, Gelin Arabası Oldu

ANKARA (ANKA) – Ankara Büyükşehir Belediyesi, Engelliler Hizmet ve Rehabilitasyon Merkezi üyesi Yasemin Çoban dünya evine girerken, asansörlü engelli aracını gelin arabası olarak tahsis etti. Büyükşehir, gelinin engelli arkadaşları için de ayrıca araç görevlendirdi.

Bedensel engeli nedeniyle normal bir araçta yolculuk yapması zor olan Yasemin Çoban, Ali Fidan ile evlenirken, Büyükşehir Belediyesi’nden, asansörlü engelli aracını gelin arabası olarak kullanmayı talep etti. Çoban’ın isteğini kabul eden Büyükşehir Belediyesi yetkilileri de engelli aracını süsleterek gelin arabası yaptı.

Büyükşehir Belediyesi, genç çiftin mutlu günlerini kolaylaştırmak için de gelini kuaförden baba evine, oradan da düğün salonuna getirdi.

-“AŞK ENGEL TANIMIYORMUŞ”

Büyükşehir Belediyesi’nin, düğünlerinin yapılmasında birçok yardım ve destek verdiğini de belirten gelin Yasemin Çoban, şunları söyledi:

"Engelliler Merkezi’ne üyeyim ve birçok etkinlerle burada hoşça vakit geçirebiliyorum. Büyükşehir Belediyesi engelli araçlarını tahsis etmeseydi, hem ben hem düğüne gelen engelli arkadaşlarım çok büyük zorluklar yaşayacaktık. Büyükşehir Belediyesi yetkilileri sağ olsun, düğünümüz boyunca bize çok destek verdi. Aşk engel tanımıyormuş, ben bunu öğrendim. Engel diye bir şey yok. "

Büyükşehir Belediyesi, engellilere akülü tekerlekli sandalye, tekerlekli sandalye, baston gibi desteklerin yanı sıra engelli hizmet ve rehabilitasyon merkezlerinde de çeşitli kurslar veriyor. (ANKA)

(HM/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@