Enerjisa 55,5 milyon kWh tasarruf sağlayacak! İşte yeni projenin detayları…

‘İşimin Enerjisi’ projesi ile Enerjisa Enerji, enerji tüketiminde enerji tasarrufu ve verimliliği elde etmeyi planlıyor. Ayrıca Enerjisa Enerji, uygulamaları ile yıllık enerji harcamalarından da tasarruf elde etmeyi hedefliyor.

Enerjisa 55,5 milyon kWh tasarruf sağlayacak! İşte yeni projenin detayları…

Enerjisa Enerji, ‘İşimin Enerjisi’ projesi kapsamında yıllık enerji tüketiminde enerji tasarrufu sağlamayı hedefliyor. GES projeleri ile ortalama olarak 19 bin hanenin elektrik tüketimine eş değer bir rakam olan 55,5 kWh’lık yenilenebilir enerji sağlanması da bekleniyor. Planlanan bu proje ile Enerjisa Enerji şirketinin, yıllık enerji tasarrufunun da 55,5 kWh’ı geçmesi bekleniyor.

68 BİN TON KARBON SALINIMI ÖNELENECEK

Enerjisa 55,5 milyon kWh tasarruf sağlayacak! İşte yeni projenin detayları…

2022 yılında uygulamaya alınan ve 2023 yılında da devam edecek olan ‘İşimin Enerjisi’ uygulamalarından GES ve enerji verimliliği yatırımları ile toplamda 68 bin tonun üzerinde karbon salımını önlenmesi ön görülüyor. Enerjisa Enerji aynı zamanda, portföyündeki işletmelerin 924 GWh’lık elektrik tüketimini de ‘Yeşil Enerji’ ile sertifikalandıracağını açıkladı. Şirketlerin de dahil olacağı ‘Yeşil Enerji’ dönüşümleri ile yaklaşık olarak 5,8 milyon ton karbon salınımı da engellenmiş olacak. 2022 yılında, 75 bin 569 güneş panelinin kurulumuna başlanmıştı. 2023 yılında ise, bu projelerin tamamının devreye alınması bekleniyor.

YÜZDE 65’E YAKIN BÜYÜME BEKLENİYOR

Projelere dair açıklamalarda bulunan Enerjisa Enerji CEO’su ve Enerjisa Müşteri Çözümleri A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Murat Pınar, açıklamalarında şu ifadeleri kullandı; ‘’ Bu krizle mücadelede en önemli gündem maddeleri arasında enerjinin verimli kullanılması, yüksek karbon emisyonları nedeniyle enerji sektörünün yeşil dönüşümü yer alıyor. Öngörüler Türkiye’deki yenilenebilir enerjinin 5 yılda yüzde 65’e yakın büyüyeceğini gösteriyor.’’ Murat Pınar açıklamalarında, önümüzdeki beş yıl içinde dünyadaki yenilenebilir enerji kapasitesinin, dünyanın son 20 yılda yaptığı artışa bedel bir oranda artış göstereceğini de vurguladı. 

SONRAKİ HABER