" En ünlü kavganın" tarafları aylar sonra yüz yüze (2)

Özden ATİK/ İSTANBUL, () AKSARAY'da su almak isterken su şişelerinin yere dökülmesiyle başlayan tartışma sonrasında esnaf ile girdiği kavgada tek başına verdiği mücadeleyle gündem olan Kuveyt asıllı İrlandalı Mohammed Fadeldabbous ile...

Haberler 29.03.2016, 12:29
" En ünlü kavganın" tarafları aylar sonra yüz yüze (2)
DHA AKSARAY'da su almak isterken su şişelerinin yere dökülmesiyle başlayan tartışma sonrasında esnaf ile girdiği kavgada tek başına verdiği mücadeleyle gündem olan Kuveyt asıllı İrlandalı Mohammed Fadeldabbous ile üç esnafın yargılanmasına başlandı.
AYLAR SONRA YİNE YÜZ YÜZE GELDİLER
İstanbul 54. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, şikayetçi-sanık İrlandalı Mohammed Fadeldabbous ile Aksaray esnafından şikayetçi-sanıklar Şenol Palan ve Şerafettin Özbek katıldı. Diğer sanık Mohammed Raie ise duruşmaya gelmedi. Kavganın tarafları aylar sonra duruşma salonunda yüz yüze geldi. "HAYATIMI KURTARMAYA ÇALIŞIYORDUM"
Duruşmaya iki avukatla katılan İrlandalı Mohammed Fadeldabbous, "Bir anda her yerden insanlar üzerime geldi. Hayatımı kurtarmaya çalışıyordum. Şok olmuştum. Ve bunlar sadece bir su şişesi için oldu" dedi.
"YABANCI DÜŞMANI DEĞİLİZ"
Olayın başlamasına sebep olan büfenin çalışanı Şenol Palan ile seyyar satıcı Şerafettin Özbek ise İrlandalı Fadeldabbous'un arkadaşlarının alkol alamayınca büfesini basmaya gelmesi üzerine olayın kavgaya dönüştüğünü ileri sürerek "Biz yabancı düşmanı değiliz" diyerek kendilerini savundular.
İDDİANAME.. İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'nca hazırlanan iddianamede, şikayetçi-sanıkların "Neticesi sebebiyle ağırlaşmış kasten yaralama" suçundan 5'er yıldan 7'şer yıla kadar hapislerini isteniyor. İddianamede, şikayetçi-sanık Mohammed Fadeldabbous'un ise "Kasten yaralama" suçunu işlediğinden 3 aydan 9 aya kadar hapisle cezalandırılmasını isteniyor. Ancak savcı, Fadeldabbous'un meşru müdafaa içerisinde hareket ettiğini gerekçe göstererek TCK'nin 25. maddesi uyarınca eyleminden ötürü ceza verilmemesini istedi. Takdiri ise mahkemeye bıraktı. 
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@