En Az 20 Kişi Hayatını Kaybetti.... 100 Kişi Yaralı .... Ankara Günler Öncesinden Alarmdaydı

ANKARA (ANKA) - Ankara'da meydana gelen patlamada en az 20 kişinin hayatını kaybettiği öğrenildi. 100 d...

Haberler 10.10.2015, 11:20
En Az 20 Kişi Hayatını Kaybetti.... 100 Kişi Yaralı .... Ankara Günler Öncesinden Alarmdaydı

ANKARA (ANKA) - Ankara'da meydana gelen patlamada en az 20 kişinin hayatını kaybettiği öğrenildi. 100 dolayında kişi de yaralandı. Bu arada patlamalarınaralarında saniyeler bulunan iki farklı patlama şeklinde gerçekleştiği belirtildi. Bugün Ankara’da düzenlenecek olan,  “Emek, Barış, Demokrasi” mitingi için güvenlik birimlerinin, olabilecek canlı bomba ihtimaline karşı günler öncesinden önlem aldığı öğrenildi. Mitingin yapılacağı alanın çeşitli noktalarında canlı bomba istihbaratına karşı yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı da gelen bilgiler arasında.

Ankara’da  yapılacak, “Emek, Barış, Demokrasi” mitingi için toplanma yeri olan Tren Garı ve Ankara’nın çeşitli noktalarında dün akşam saatlerinden itibaren yoğun güvenlik önlemleri alındı. Saat 10’da kalabalığın toplanması ile birlikte; kısa bir süre sonra 2 ayrı patlama yaşandı. Patlamanın ne şekilde olduğu henüz netleşmezken, canlı bomba iddiası üzerinde duruluyor. Can kaybı ve çok sayıda yaralı olduğu belirtilen patlamada canlı bomba istihbarının günler öncesinden geldiği de belirtildi.

-ANKARA’DA GÜNLER ÖNCESİNDEN ALARM VERİLDİ

Mitingin yapılacağı canlı bomba istihbaratının günler öncesinden bilindiği, güvenlik güçlerinin Ankara’da günler öncesinden alarma geçtiği kulislerde dillendiriliyor. Güvenlik birimlerinin iki gün öncesinden Ankara’ya girişlerde sıkı güvenlik önlemleri de aldığı belirtildi.

Sıhhiye Meydanı'nda bugün "Savaşa İnat, Barış Hemen Şimdi, Barış Emek Demokrasi" konulu toplantı ve gösteri yürüyüşü düzenlenecekti. Mitingin toplanma yeri tren garı olarak belirlenmişti. (ANKA)

(EKİP/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@