Emniyet Yetkilileri: Örgüt Büyük Bir İlde Saldırı Hazırlığında

ANKARA (ANKA) - IŞİD’in İstanbul, Ankara, İzmir ve Diyarbakır başta olmak üzere bazı metropollerde bo...

Haberler 16.10.2015, 09:35
Emniyet Yetkilileri: Örgüt Büyük Bir İlde Saldırı Hazırlığında

ANKARA (ANKA) - IŞİD’in İstanbul, Ankara, İzmir ve Diyarbakır başta olmak üzere bazı metropollerde bomba yüklü araçlarla terör saldırıları yapmaya hazırlandığı belirtilirken, güvenlik güçlerinin alarm durumuna geçtiği ve olası saldırılara karşı gereken tedbirleri aldığı bildiriliyor.

Sputnik’in yansıttığı “IŞİD’in Türkiye’deki bomba yüklü araçları aranıyor” başlıklı haberde, “Sputnik’in Emniyet yetkililerinden edindiği bilgiye göre, Emniyet güçleri, IŞİD’in Ankara’daki saldırıyı ‘uyarı’ amaçlı yaptığı ve daha büyük saldırılara hazırlandığı yönünde istihbarata sahip. İstihbarat verilerine göre, IŞİD’in İstanbul, Ankara, İzmir ve Diyarbakır’da bomba yüklü araçları bulunuyor. Örgütün Türkiye’de yapmaya hazırlandığı terör eylemleri kararının, Suriye’nin Rakka kentinde bulunan ‘Türkiye Şurası’ tarafından alındığı biliniyor” deniliyor.

Haberden:

“Emniyet birimlerinin elindeki istihbarata göre, IŞİD’in Türkiye’de 10 adet bomba yüklü aracı var. Bomba yüklü araçların, dikkat çekmemek için bu tür terör eylemlerinde kullanılan, pikap ya da kamyonetlerden değil, lüks sınıfa giren araçlardan seçildiği belirtiliyor.

Konuyla ilgili görüşüne başvurduğumuz Emniyet yetkilileri,  söz konusu istihbaratı doğrulayarak, Sputnik’e şu bilgileri verdi:

‘Örgütün elindeki bomba yüklü araçların patlatılmadan yakalanması için büyük bir çaba içerisindeyiz. Tüm şüpheli araçlara bakıyoruz. Tüm ihbarları değerlendiriyoruz. Bizim edindiğimiz bilgilere göre örgüt büyük bir ilde saldırı yapmak için hazırlık’ yapıyor.” (ANKA)

(HM/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@