Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Çalışkan: Toplum Süleyman Soylu'nun Açıklamalarından Rahatsız

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun, suç örgütü lideri Sedat Peker'e koruma polisi verilmesine dair açıklamalarından ardından Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Çalışkan bazı açıklamalarda bulundu. Çalışkan konuşmasında toplumun Soylu'nun yapmış olduğu açıklamalardan rahatsız olduğunu öne sürdü.

Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Çalışkan: Toplum Süleyman Soylu'nun Açıklamalarından Rahatsız

Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Çalışkan, Cumhuriyet Gazetesine açıklamalarda bulundu. Süleyman Soylu'nun yapmış olduğu açıklamalarında kendisini işaret etmesine değinen Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Çalışkan, "Allah'a sığınıyorum" ifadelerini kullandı. 

"TOPLUM SOYLU'NUN AÇIKLAMALARINDAN RAHATSIZ" AÇIKLAMASI

Suç örgütü lideri Sedat Peker yayınladığı videolarında kendisine koruma polisi verildiğini söylemiş ve bu konuda bazı iddialarda bulunmuştu. 

Sedat Peker'in bu iddialarına ise İçişleri Bakanı Süleyman Soylu katıldığı bir televizyon programında yanıt vermişti. Bakan Soylu koruma polisinin ne zaman verildiğine ilişkin konuşmasında bazı isimleri ön plana çıkarmıştı.

Süleyman Soylu o konuşmasında "16 Ocak 2015'te DHKP-C tehdidi ile kendisine koruma veriliyor. Şimdi esas iş bundan sonra. İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok, terörden sorumlu müdür de Mustafa Çalışkan. Nurettin Demir Kadıköy Emniyet Müdürü. Özgür Taşdemir emniyet müdürü ihraç edildi. En irtibatlı olduğu kişi Sedat Peker. 2015 yılında sanal bir tehditle Nurettin Demir kardeşinden kalan DHKP-C mirasıyla bir kurgu yapar ve koruma verilir" ifadelerini kullanmıştı. 

Cumhuriyet Gazetesine Konuştu

Bu ifadelerde ismi geçen Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Çalışkan, Cumhuriyet'ten Seyhan Avşar'a açıklamalarda bulundu. Kendisine sorulan sorulara da yanıt veren Çalışkan "Açığa alınmayı bekliyor musunuz?" sorusuna yanıt verdi. Çalışkan bu soruya Türkiye'deki en dürüst insanı neden dolayı açığa alacaklar çok merak ediyorum. Çıksın bir görelim bakalım. Türkiye'de insanlar var. Dürüst siyasetçiler var. En başta Sayın Cumhurbaşkanı var. Mustafa Çalışkan gibi bir insanı açığa kim alacak, nasıl alacak bir görelim bakalım. Çok merak ettim" sözleriyle yanıt verdi.

Mustafa Çalışkan konuşmasının bir bölümünde ise "Soylu'nun açıklamaları sizde herhangi bir rahatsızlık yaratmıyor mu?" sorusuna yanıt verirken "Bence toplum rahatsız. Benim rahatsız olmam çok da önemli değil" açıklamasında bulundu. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@