Emeklilik İkramiyesini Dolandırıcıya Kaptırdı

HATAY'ın İskenderun İlçesi'nde emekli 65 yaşındaki Nevzat Çelik, kendisine telefonla ulaşıp banka hesabının terör örgütü tarafından kullanıldığını iddia eden dolandırıcıya emeklilik ikramiyesi olan 24 bin 200 lirasını kaptırdı.

Haberler 17.11.2015, 00:12
Emeklilik İkramiyesini Dolandırıcıya Kaptırdı
(DHA)-HATAY'ın İskenderun İlçesi'nde emekli 65 yaşındaki Nevzat Çelik, kendisine telefonla ulaşıp banka hesabının terör örgütü tarafından kullanıldığını iddia eden dolandırıcıya emeklilik ikramiyesi olan 24 bin 200 lirasını kaptırdı.

Memur emeklisi Nevzat Çelik'i cep telefonundan arayan bir kişi kendisini Cumhuriyet Savcısı olarak tanıtıp, banka hesabının terör örgütü tarafından kullanıldığını, çocuklarının hayatının tehlikede olduğunu iddia edip, 25 bin lira parayı istedikleri yere getirmesini istedi. Paniğe kapılan Çelik, bankada tuttuğu emeklilik ikramiyesi olan 24 bin 200 lirasını çekip, dolandırıcılara bir alışveriş merkezinin önünde teslim etti. Ancak bir süre sonra dolandırıldığını anlayan Çelik, polise başvurarak yardım istedi.

KAPIYI TEKMELEMİŞLER

Polis, olayla ilgili çalışma başlatırken; Nevzat Çelik ise nasıl dolandırıldığını şöyle anlattı:

"Cep telefonundan aradılar, soruşturma için 25 bin lira istediler. Bankaya gidip emekli ikramiyesinden kalan 24 bin 200 lirayı çekip evime geldim. Hem ev telefonundan hem de cep telefonunda konuşuyorlardı. Cuma namazına gideceğimi söyledim. Bana bağırıp çağırdılar 'Biz de Cuma namazına gideceğiz geç kalıyoruz işi bitirip çözelim' dediler. Abdest alıp camiye doğru gitmek üzere evden çıktım. Ben yoldayken eve biri gelip evdeki eşim Nuran Çelik'ten parayı kendilerine vermesini istemiş ama o vermeyince demir kapıyı tekmeleyip gitmişler. Cami çıkışı eve geldiğinde tekrar aradılar, ben de gerçek olup olmadığını sormak için 155'i aradığımızı sanıp yine bunları aramışım. Bana 'Arkadaşlara güvenebilirsiniz' denilince parayı istedikleri yere götürüp verdim."

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@