Emekli olamadan şehit oldu

ŞIRNAK'ta sürdürülen operasyonlar sırasında PKK'lı teröristlerle çatışmada yaralandıktan sonra tedavi gördüğü GATA'da şehit olan 51 yaşındaki özel harekat polisi Ergin Şara, çocuklarının oturduğu İzmir'de, gözyaşlarıyla son...

Haberler 07.05.2016, 17:58
Emekli olamadan şehit oldu
ŞIRNAK'ta sürdürülen operasyonlar sırasında PKK'lı teröristlerle çatışmada yaralandıktan sonra tedavi gördüğü GATA'da şehit olan 51 yaşındaki özel harekat polisi Ergin Şara, çocuklarının oturduğu İzmir'de, gözyaşlarıyla son yolculuğuna uğurlandı. Törende şehit polisin şapkasını ağabeyi Kazım Şara, beresini ise babası Binali Şara taktı. Emeklilik hakkını elde etmesine rağmen erteleyen şehit polisin, geçici görevinin bitmesinden sonra emeklilik dilekçesini vereceğini yakınlarına söylediği öğrenildi.

İzmir Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat Şube Müdürlüğü'nde görev yapan Ergin Şara, yaklaşık iki ay önce geçici görevle Şırnak'a gitti. Burada 26 Nisan'da PKK'lı teröristlerle girilen çatışmada yaralanan Ergin Şara, GATA'da süren tedavisi sırasında şehit oldu. Bu sabah GATA'da düzenlenen törenden sonra aslen Erzurumlu olan şehit polisin cenazesi, 2'si kız 3 çocuğunun isteği üzerine görev yeri İzmir'e getirildi. Burada yakınları ve meslektaşlarınca Türk bayrağına sarılı tabutu uçaktan alınan Ergin Şara'nın cenazesi, son kez Karşıyaka Zübeyde Hanım Mahallesi 7448/7 Sokaktaki evinin önünden geçirildi. Şehit polisin cenazesi, daha sonra tören için Bostanlı Beşikçioğlu Cami'ne götürüldü.

ANNESİ GELEMEDİ

Şehit polisin acı haberini Erzurum'da alan annesi Nazlı Şara, uçağa bindiği sırada fenalaştığı için törene gelemedi. Törende şehit polisin şapkasını ağabeyi Kazım Şara, beresini takan babası Binali Şara ile çocukları ve yakınları, cami avlusunda taziyeleri kabul etti. Şehit polisin bir süre önce ayrıldığı eşinin ise törene katılmadığı söylendi. Acılı aileyi, MHP'nin olağanüstü kongresinde genel başkan adayı olan Meral Akşaner de yalnız bırakmadı. Aileye taziyelerini bildiren, şehit polisin yakınlarına sarılıp acılarını paylaşan Meral Akşener, daha sonra şehit polisini tabutu başında dua edip mitinge katılmak üzere camiden ayrıldı.

Törende İzmir Valisi Mustafa Toprak, Ege Ordu Komutanı Orgeneral Abdullah Recep, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanvekili Sırrı Aydoğan, Ak parti milletvekilleri Kerem Ali Sürekli, Atilla Kaya, Necip Kalkan, CHP milletvekilleri Tacettin Bayır, Atilla Sertel, Musa Çam, siyasi parti temsilcileri ile çok sayıda asker ve şehit polisin meslektaşları hazır bulundu.

Şehit polisin cenaze töreni sırasında açıklama yapan 8 kardeşinden ağabeyi Kazım Şara, “Her seferinde bir ay görev yapıp geri dönerdi. Ancak bu kez işleri uzun sürdü dönemedi. Ben gitmeden önce artık emekli olması gerektiğini söylemiştim. O da bana bu görev sona erdikten sonra emekli olacağını söylemişti. Ama şehit oldu" dedi. Tabutunun başında tören kıtasının yanı sıra özel hareket polislerinin de saygı nöbeti tuttuğu şehit polis için ikindi vakti cenaze töreni düzenlendi. Cenaze namazından sonra şehit polis Ergin Şara'nın tabutu, meslektaşlarınca omuzlara alındı. Bir süre tören kıtasının taşıdığı Ergin Şara'nın cenazesi, protokol üyeleri, ailesi ve vatandaşları tarafından son kez selamlandıktan sonra Işıkkent Polis Şehitliği'nde son yolculuğuna uğurlandı.
 
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@