'Elmadağ'da musluklardan çamur akıyor'

CHP Ankara Milletvekili Ali Hakverdi Ankara'nın Elmadağ ilçesinin yıllardır çözülmeyen su sorunuyla ilgili bir basın açıklaması yaptı.

Haberler 27.08.2016, 17:20 27.08.2016, 17:20
'Elmadağ'da musluklardan çamur akıyor'
gercekgundem.com'un buradaki haberine göre; En doğal hakları olan içme suyunda mahrum bırakılan Elmadağ Halkının yanında olduğunu belirten Hakverdi'nin basın açıklaması şöyle:

ELMADAĞ’DA MUSLUKLARDAN ÇAMUR AKIYOR!

Elmadağ İlçemizin su sorunu yıllardır çözülmediği gibi gün geçtikçe daha kötüye gitmektedir. Çünkü musluklardan artık çamur akmaktadır. Elmadağ İlçesinin su sorunu 2 yıldır, ilçe halkının çilesi olmuştur. Halkın başta Elmadağ Belediyesi olmak üzere Büyükşehir Meclis toplantısı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki mücadelelere rağmen çözüm bulamamıştır.

Elmadağ İlçesinde sular genellikle akmamakta, akınca da rengi sürekli değişmektedir. Yıllardır yer altı barajı, doğal arıtma ve alt yapının değişmesi gibi sözlere sabrı kalmamıştır. Elmadağ Halkı, “Bizlere çamurlu suyu mu hak görmektesiniz?, Neden barajdan su gelince hastaneler dolup taşmaktadır?, Neden Üçevler Mahallesi’nden hiçbir tahlile tabi tutmadığınız dere suyunu, tankerlerle depolara taşıyorsunuz?, Su depolarının temizliği kaç yıldır yapılmamaktadır?” sorularını sormaktadır.

En doğal hakları olan içme suyunda mahrum bırakılan Elmadağ Halkının, hakkını alıncaya kadar yanlarında olacağımı belirtir, Elmadağ Halkının “Musluklarımızdan akan suyu Gökçek gelsin, içsin” çağrısını basın ve kamuoyuyla saygıyla paylaşıyorum. 
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@