Ellerinin Olmaması Resim Yapmasını Engellemedi

GAZİANTEP’te geçirdiği kaza sonucu ellerini kaybeden 31 yaşındaki Adem İnce’nin engeline rağmen yaptığı resim çalışmaları beğeni topluyor.

Haberler 03.12.2015, 17:31
Ellerinin Olmaması Resim Yapmasını Engellemedi

(DHA)- GAZİANTEP’te geçirdiği kaza sonucu ellerini kaybeden 31 yaşındaki Adem İnce’nin engeline rağmen yaptığı resim çalışmaları beğeni topluyor.

Merkez Şahinbey İlçesi’ne bağlı Kuşçu Mahallesi’nde oturan iki çocuk babası Adem İnce, 11 yıl önce un değirmeninde çalışırken geçirdiği kaza sonucu iki elini kaybetti. Ellerini kaybettikten sonra hayata küsmeyen Adem İnce, kendisini resim yapmaya adadı. 10 yıl önce aldığı bir kurs sonrasında resim yapmaya yönelen İnce, kolunun arasına sıkıştırdığı kalem ve fırçayla resim yapıyor. Resim yaptığını görenlerin şaşırdığını söyleyen İnce, evinin bir bölümünü resim atölyesine çevirdi. Tuval üzerine yerleştirdiği tablolara manzara, portre gibi çalışmaları resmeden İnce, ev işlerinde de kendi ihtiyaçlarını kimseden yardım almadan karşılıyor. 

İş kazası sonucu engelli olduğunu ve engelli olmasına rağmen resim yaptığını anlatan İnce, “Geçirdiğim iş kazası sonucu engelli oldum. Engelli olduktan sonra hayatımda bir boşluk oldu. Kazadan sonra ellerimi kaybedince 1 yıl boyunca kendi ihtiyaçlarımı karşılaya çalıştım. Daha sonra hayatımdaki boşluk anları doldurmak için yazılar yazdım, resimler yapmaya başladım. Resim yapmaya başlamamın sebebi, bir resim galerisini gezerken resim hocasıyla tanıştım ve o hocadan kurs istedim. 1 yıl kurs aldıktan sonra yaklaşık 10 yıldır resim yapıyorum. 2010 yılında bir sergi açtım ve önümüzdeki günlerde de yine bir sergi açmayı düşünüyorum. Engellileri en güzel şekilde temsil etmeye çalışıyorum. Engelli arkadaşlarımın önlerine çıkan engelleri aşmasını istiyorum” dedi.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@