Elektrikli araç satışında Avrupa'nın lideri olmayı başardı! Peugeot'nun tüm modelleri artık elektrikli olacak! Ocak ayı fırsatları ise devam ediyor!

B Segment elektrikli satışlarında Avrupa’nın lideri olmayı başaran Fransız otomobil devi Peugeot, tüm modellerini elektrikli üretmeye hazırlanıyor. İşte detaylar…

Elektrikli araç satışında Avrupa'nın lideri olmayı başardı!

Otomotiv sektörünün önde gelen markalarından Peugeot, Türkiye’de de birçok modeliyle pazarda geniş bir yer alıyor. 2022 yılında Avrupa’da toplam elektrikli binek ve hafif ticari otomobil satışlarında B segmentinde lider konuma yükselene Peugeot’dan radikal bir karar geldi.

Sektöre ilişkin açıklanan verilere göre Avrupa’da toplam elektrikli binek ve hafif ticari araç satışlarında B segmentinde lider koltuğuna oturan Peugeot, e – 208 ve e – 2008 modelleriyle Avrupa2nın en çok satan 2 modeline sahip oldu.

TÜM MODELLER ELEKTRİKLİ OLACAK!

Yeni yılın ilk yarısından itibaren Peugeot modellerinde elektromotorlu versiyonlar satışa çıkacak. Tamamen elektrikli, şarj edilebilir hibrit ve hibrit versiyonlara sahip modeller satışa çıkacak.

6 Ocak 2023 tarihinde Las Vegas’ta tamamen elektrikli Peugeot Inception konsepti tanıtılmıştı. Avrupa’nın tamamen elektrikli araçlar pazarında lider olma hedeflerini ise sürdürmek istediği aktarılıyor. Fransız otomobil devinin bu başarısını ise sürdürülebilir hale getirmek istediği ifade ediliyor.

PEUGEOT’UN YENİ YIL FIRSATLARI DEVAM EDİYOR!

Elektrikli araç satışında Avrupa'nın lideri olmayı başardı! Peugeot'nun tüm modelleri artık elektrikli olacak! Ocak ayı fırsatları ise devam ediyor!

Peugeot 3008 modellerinde Ocak ayı fiyat listesi ise dikkat çekiyor. Tüm modellerinde elektrikli seçenekler sunmayı hedefleyen Peugeot, son dönemde C – SUV alanında öne çıkan 3008 modelinde Ocak ayında avantajlı fiyatları açıkladı. Ocak ayı avantajlı fiyat listelerini duyuran Peugeot, Yeni 3008 Active Prime 1.2 PureTech 130hp EAT8 modelinin 1.127.000 TL ile satışa çıkacak.

Elektrikli otomobil hamlesi ile kısa süre içinde Türkiye’de de yeni modellerini sunmaya hazırlanan Peugeot, Ocak ayı fırsatlarıyla yeni araç sahibi olmak isteyenlerin de uygun fiyatlardan yararlanmalarını sağlamayı hedeflemektedir.

SONRAKİ HABER