Elektrik Kesintileri Eğitimi Aksatıyor

MARDİN Midyat İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Abdulkadir Altay, elektrik kesintisi nedeniyle okullarda ısınma sorunu yaşandığını bunun da eğitimde aksamalara neden olduğunu söyledi.

Haberler 19.01.2016, 23:22
Elektrik Kesintileri Eğitimi Aksatıyor

(Mardin), (DHA) - MARDİN Midyat İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Abdulkadir Altay, elektrik kesintisi nedeniyle okullarda ısınma sorunu yaşandığını bunun da eğitimde aksamalara neden olduğunu söyledi.

Midyat İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Abdulkadir Altay, Ortaca Köyü ilk ve ortaokuluna yaptığı ziyaret sırasında elektriklerin kesik olmasına tepki gösterdi. Kaloriferlerin yakılmadığı için öğrencilerin üşüdüğünü belirten Altay, "Elektrik kesintileri köylerimizde eğitim, öğretimin aksamasına neden oluyor. Birçok köyümüzde elektrik kesintileri yüzünden kaloriferler çalışamıyor. Çalışmayan kaloriferler yüzünden de öğrencilerimiz üşüyor. Öğrencilerimiz hep paltolarıyla, kabanlarıyla, eldivenleriyle ders işlemek zorunda kalıyor. DEDAŞ'ın bu konuda acilen bir yatırım mı yapar, artık onarım mı yapar, ne yaparsa yapsın ama lütfen biran önce bu mağduriyeti gidersinler istiyoruz" dedi.

Öğrencileri sınıflarında ziyaret eden Altay, sosyal sorumluluk projesi kapsamında giyim ve kırtasiye malzemeleri dağıttı.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@