Elektrik Faturası Yüksek Gelenler Dikkat: Fatura Ücretiniz Düşecek!

Evlerinizde uygulayabileceğiniz basit yöntemler ile büyük tasarruflar elde edebilirsiniz. Evdeki rutin işlerdeki küçük değişiklikler, özellikle elektrik faturalarının büyük oranda düşmesine imkan sunacak.

Elektrik Faturası Yüksek Gelenler Dikkat: Fatura Ücretiniz Düşecek!

Birçok sektörde meydana gelen zamlar, evlere gelen faturalara da yansıdı. Her ay düzeli olarak gelen faturalar arasında tüketicileri en çok zorlayan elektrik faturaları oluyor. Uzmanlar, evlerde yapılacak bazı küçük değişiklikler ve alınacak önlemler ile elektrik faturalarından kar elde edilebilineceğini açıkladı. Herkesin evinde yapabileceği bu değişlikler ile ev ekonomisine büyük katkılar sağlanabilir.

BUZDOLABI AYARLARINIZI GÖZDEN GEÇİRİN

Buzdolaplarında ve buzluklarda muhafaza edilen gıdaların bozulmaması için birçok kişi, bu cihazları en yüksek seviyelere ayarlayarak kullanıyor. Ancak, buzdolapları için 38 derecenin altında ayarlama yapılmasına gerek yoktur. Aynı şekilde, buzluklar da -15 derecede çalışarak gıdaların bozulmasına engel olabilmektedir. Bu derecelerde çalıştırılan buzdolapları ve buzluklar sayesinde yüzde yirmi beş gibi bir enerji kullanımından tasarruf elde edilebilmektedir. Aynı zamanda, buzdolaplarının konumlandırılmasında duvar ile 3 cm’lik bir mesafenin bırakılması da cihazların ihtiyaç duyduğu hava sirkülasyonunu daha rahat yapılmasını sağlayacaktır.

YEMEK PİŞİRME TEKNİKLERİNİZİ DEĞİŞTİRİN

Elektrik Faturası Yüksek Gelenler Dikkat: Fatura Ücretiniz Düşecek!

Özellikle mutfaklarda pişirilen yemeklerde, tencere kapaklarının kullanılması, yemeklerin daha kısa sürede pişmesine katkı sağlayacaktır. Bu sayede, daha düşük bir sıcaklık ayarlanabilir ve pişirme süreleri azaltılarak büyük oranda tasarruf elde edilebilir. Tencerelerde kapak kullanılmaması, yemeklerin pişme süresinin uzamasına ve dolayısı ile daha fazla enerji tüketiminin gerçekleşmesine neden olmaktadır.

ANAHTARLI PRİZ KULLANIN

Kapalı olan elektronik cihazların prize takılı olması da enerji tüketiminin devam etmesine neden olmaktadır. Bu durumu engellemek için anahtarlı çoklu prizlerin kullanımı ile pratik bir şekilde elektronik cihazların elektriği, kullanım sağlanmadığı zamanlarda kesilebilir. Bu sayede de elektrik tüketiminde hatırı sayılır bir tasarruf elde edilebilir.

SONRAKİ HABER