Elbeyli'deki hareketlilik iç kesime kaydı, sınıra ABD'nin füze sistemi kuruldu (2)

9 HEDEFE 99 ATIM YAPILDI TSK, 'Fırat Kalkanı' harekatının 13'üncü gününe ilişkin yazılı açıklama yaptı. 9 hedefin Fırtına obüsleriyle vurulduğu belirtiler açıklamada, bugün Özgür Suriye Ordusu güçlerinin 7 köyü daha ele geçirdiği...

Haberler 05.09.2016, 18:48
Elbeyli'deki hareketlilik iç kesime kaydı, sınıra ABD'nin füze sistemi kuruldu (2)

9 HEDEFE 99 ATIM YAPILDI
TSK, 'Fırat Kalkanı' harekatının 13'üncü gününe ilişkin yazılı açıklama yaptı. 9 hedefin Fırtına obüsleriyle vurulduğu belirtiler açıklamada, bugün Özgür Suriye Ordusu güçlerinin 7 köyü daha ele geçirdiği belirtildi.
Açıklamada, gün içerisinde IŞİD'li teröristlere ait 9 hedefin Fırtına obüsleriyle yapılan 99 atım ile tam isabet vurulduğu kaydedilerek şöyle denildi:

"Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından, DEAŞ başta olmak üzere terör örgütlerinin yarattığı tehdidi bertaraf ederek hudut güvenliğimizi artırmak ve Koalisyon Güçlerine destek vermek maksadıyla, 24 Ağustos 2016 tarihinde başlatılan Fırat Kalkanı Harekatı ülkemizin uluslararası hukuktan kaynaklanan hakları ve BM Sözleşmesinin 51’inci maddesinde yer alan Meşru Müdafaa Hakkı ile BM’nin DEAŞ’la mücadeleye yönelik almış olduğu kararlar çerçevesinde sürdürülmektedir. Harekâtın 13’üncü gününde operasyon bölgesinde teröristlere ait olduğu belirlenen ve yerleri tespit edilen 9 hedef Fırtına obüsleriyle 99 atım yapılarak tam isabetle vurulmuştur. 24 Ağustos 2016 Fırat Kalkanı Harekatının başladığı günden bugüne kadar toplam 392 hedefe 1698 atım yapılmıştır.
7 KÖY ELE GEÇİRİLDİ
Ayrıca bugün Koalisyon Güçleri desteğindeki Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) tarafından gerçekleştirilen operasyon sonucunda; Karabah Mamal, Haydar Başa, Al Humayrah, Umm Et Tadaya, Al Masannah, Cub El Dam ve El Mustafa El Kabir köyleri ele geçirilmiştir. Terör örgütleri tarafından kullanılan ve hudut bölgemizde güvenlik riski doğuran Suriye kuzeyinde, icra edilen koalisyon harekâtına destek veren Türk Silahlı Kuvvetleri, bölgede yaşayan sivil halkın zarar görmemesi için her türlü tedbiri almakta ve bu konuda azami hassasiyet göstermektedir."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@