Elazığlı Öğrencilerin Öğretmenler Günü Hediyeleri Türkmenlere

Suriye'deki Türkmenler'e göndermek üzere yardım kuruluşlarına verdi.

Haberler 24.11.2015, 17:14
Elazığlı Öğrencilerin Öğretmenler Günü Hediyeleri Türkmenlere
Şahismail GEZİCİ/ ELAZIĞ, (DHA)- ELAZIĞ Kaya Karakaya Ortaokulu öğrencileri, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle, öğretmenlerine verecekleri hediyelerini ve harçlıkları ile aldıkları yardımları, Suriye'deki Türkmenler'e göndermek üzere yardım kuruluşlarına verdi.

Suriye’nin Hatay sınırında Rus Savaş uçaklarının bombardımanı nedeniyle zor günler geçiren Türkmenler'e yardım göndermek isteyen Kaya Karakaya Ortaokulu öğrencileri, 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde öğretmenlerine verecekleri hediyeler ile  cep harçlıkları ile aldıkları giyim ve yiyecekleri, zor günler geçiren Türkmenler'e göndermek üzere okula getirdi. Öğretmenleri nezaretinde topladıkları yardım poşetlerini hayır kuruluşlarına ulaştırmak için toplayan öğrenciler, "Türkmen kardeşlerimize yardım göndermek istedik. Bir poğaça, gül, su, meyve suyu, bir de ayran almıştık. Bunları kardeşlerimize gönderiyoruz" dedi.

Öğrenciler topladıkları yardımlarla birlikte yazdıkları, 'Rusya defol', 'Türkmenler yalnız değildir' yazılı dövizlerle yaşananları protesto etti. Öğrencilerin topladıkları yardım poşetleri okul önünde toplandıktan sonra Türkmenler'e yardım götüren kuruşlara teslim edileceği belirtildi.


Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@