Elazığ'da şehit düşen Elvan Özbay'ın ateşi Kütahya'ya düştü

ELAZIĞ Emniyet Müdürlüğü'ne bombalı saldırıda şehit düşen polisler Özel Harekatçı polis 46 yaşındaki Elvan Özbay'ın da bulunduğu haberini alan Kütahya'daki yakınları...

Haberler 18.08.2016, 16:41
Elazığ'da şehit düşen Elvan Özbay'ın ateşi Kütahya'ya düştü
Oğuzhan KILIÇ/ALTINTAŞ (Kütahya), () - ELAZIĞ Emniyet Müdürlüğü'ne bombalı saldırıda şehit düşen polisler Özel Harekatçı polis 46 yaşındaki Elvan Özbay'ın da bulunduğu haberini alan Kütahya'daki yakınları yasa boğuldu.

Evli 2 çocuk babası Elvan Özbay, PKK'lı teröristler tarafından Elazığ Emniyet Müdürlüğü binasına bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda 2 arkadaşıyla birlikte şehit oldu. Elvan Özbay'ın şehit olduğu haberini, Kütahya'nın Altıntaş İlçesine bağlı Gecek Köyü'nde oturan babası Ahmet İrfan Özbay'a Altıntaş Kaymakamı Mehmet Alparslan ile askeri yetkililer verdi. Özbay Ailesinin evinin önüne ve köyün sokaklarına Türk Bayrakları asıldı.

Yakınları Elvan Özbay'ın Elazığ'da Özel Harekat polisi olarak görev yaptığını, eşi Neval Özbay ile oğulları 21 yaşındaki Emirhan, 16 yaşındaki Ahmethan'ın Gecek Köyü'nde kaldıklarını belirtti. Şehit polis Özbay'ın yarın Gecek Köyü'nde toprağa verilmesi bekleniyor.

Bu arada polisin Elvan Özbay'ın kendisi gibi polis olan ağabeyi Necati Özbay'ın 10 yıl önce Eskişehir'de geçirdiği rahatsızlık sonucunda yaşamını yitirdiği öğrenildi.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@