Ekrem İmamoğlu'na Protesto! Konvoya Katılan Araçlara Makam Arabasına Vurdular

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu katıldığı kentsel dönüşüm projesine dair bir etkinlik kapsamında protesto edildi. Mahalleli vatandaşlar İmamoğlu'na tepki gösterirken konvoyda yer alan araçlara vurdular.

Ekrem İmamoğlu'na Protesto! Konvoya Katılan Araçlara Makam Arabasına Vurdular

İstanbul Eyüpsultan Kentsel Dönüşüm Projesinin temel atma projesi düzenlendi. Etkinlik kapsamında yer alacak olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na mahallede yer alan bir grup protesto gösterisinde bulundu. Yaşanan olayın ardından bir vatandaş açıklamada bulundu.

EKREM İMAMOĞLU'NA MAHALLEDE PROTESTO

Eyüpsultan Yeşilpınar Dönüşüm Projesi'nin temel atma töreninin ardından bölgeden uzaklaşmakta olan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu tam bu sırada tepki ile karşılaştı. Bir grup mahalleli proje kapsamında parkın yıkılmasını istemediklerini ifade ederek İmamoğlu'nun makam aracını durdurmak istediler. Protesto göstericileri ilk hedef olarak İmamoğlu'nun koruma aracına yumruklarla vurdular. Ardından aynı tepkiyi İmamoğlu'nun makam aracına yönelik gerçekleştirdiler. Tam bu sırada bir kadın da yaralandı. Oluşan arbede ortamında koruma aracını durdurmaya çalışan kadın vatanaş düştü. Arbede ve tepki ortamı ise polis müdahalesi ile son buldu. Bölgede yer alan polisler gösterileri uzaklaştırırken İmamoğlu ve ekini mahalleden ayrıldılar. 

TEPKİYE İLİŞKİN BİR VATANDAŞTAN AÇIKLAMA GELDİ

Olayların ardından bölgede bulunan bir vatandaş taleplerini dile getirdi. Parkın durumuna ilişkin bilgi veren vatandaş, İBB Başkanı İmamoğlu'na çağrıda bulundu. 

Ekrem İmamoğlu'na çağrıda bulunan vatandaş "Başkanım biliyoruz sizde yeşili seviyorsunuz ama bizim parkımızın içine kocaman bir site yapılıyor. Bizim sadece talebimiz. İsterseniz buraya gökdelen dikin hiç bir sıkıntı yok. Sadece burası deprem toplanma alanı. Siz gelmeden bir gün önce toplanma alanı tabelasını kaldırdılar. Parkı dörde bölmüşler. Deprem olduğu zaman biz sitenin içinde mi toplanacağız. Biz sadece sizinle çay içmek istedik" açıklamasında bulundu. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@