Ekrem İmamoğlu duyurdu! 3 metro hattı hizmete açılacak

Ekrem İmamoğlu tarafından yapılan açıklama ile birlikte 150 günde 150 proje kapsamında 3 metro hattı açılacağı açıklandı.

Ekrem İmamoğlu duyurdu! 3 metro hattı hizmete açılacak

Unkapı Köprülü Kavşağı'nın depreme dayanıklı hale getirilerek yeniden açılmasının ardından İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu yenilenen kavşağın açılışında önemli açıklamalarda bulundu. 150 günde 150 proje kapsamında çalışmaların başladığını açıklayan Ekrem İmamoğlu yeni projeler hakkında vatandaşları bilgilendirdi. Yapılan bu ilgilendirmenin arasında 3 metro istasyonunun açılışı da vardı. İşte detaylar...

İSTANBUL'DA YENİ DÖNEM

Yapılan yenilemelerin kamunun yararına olması açasından düzenlendiğini açıklayan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu kalıcı çözümler aradıklarını şu cümleler ile ifade etti; 

"Gerçekten İstanbul’da yeni bir yönetim anlayışıyla çözüm için harekete geçmediğimiz hiçbir sorun yok. Günü kurtarmak için bir yaklaşımla çalışmıyoruz. Gerçekten kalıcı çözümler peşindeyiz. Geçmiş dönemden elbette projeler devir aldık ama birçoğunda ne yazık ki mühendislikten, finansmanına, kullanım biçiminden kamusal yarar açısından incelenmemiş birçok hususu da düzeltmek ve değiştirmek durumunda kaldığımızı ifade etmek isterim. Aksi takdirde gerçekten kaynakların israf edildiği bir sisteme yürüyecektik. Bu yüzden, geniş katılımlı uzmanlık masaları kurarak bilimsel ve finansal açıdan en doğrusunu tespit edip, gerekli revizyonları yapmaktan, çekinmeyip adımlar atıp yola öyle devam ediyoruz. Biz, yaptıklarımızla da sağduyunun yolundan giderek yapmaktan kaçındıklarımızla da aslında İstanbul’a hem değer katıyoruz hem de onları büyük bir zarardan ziyandan koruyoruz. Bütün unsurlarıyla yenilenen, bu köprüde, bu kavşakta ve diğer altyapı bölümleriyle tümüyle karakterimizde görebilirsiniz. " 

3 METRO İSTASYONU AÇILACAK! 

150 günde 150 proje kapsamında yapılan çalışmaların arasında 3 metro istasyonunun da olduğunu açıklayan Ekrem İmamoğlu, "50 günde 150 Proje kavramıyla İstanbulların tüm sorunları için harekete geçiyoruz. Yalnız bu maratonda 3 metro hattının da açılışını yapacağız. Bunlardan birisi Dudullu- Bostancı hattı, bir tanesi Mecidiyeköy – Yıldız bölümü ve bir diğeri de Hisarüstü- Aşiyan füniküler hattıdır. Atık Su Tüneli ve Ömerli-Dudullu içme suyu hattımızın da içinde olduğu 12 altyapı çalışmamız daha var. Bunun içerisinde kreşlerimiz, sağlık merkezlerimiz var, öğrenci yurtlarımız var, kütüphanelerimiz devam ediyor. Spor merkezlerimiz var. Kültür merkezlerimiz var. Yalnız bunları inşa etmekle kalmıyoruz, ecdadın mirasına sahip çıkıyoruz, tarihi eserlerimizi, camilerimizi koruma altına alıyoruz." şeklinde yapılan çalışmalar hakkında vatandaşları bilgilendirdi.