Ekmek ve Ulaşım Zammını Protesto İçin Yürüdüler

KOCAELİ'de Halkevleri üyeleri, 1 lira olan ekmeğin fiyatının yapılan zamla 1 lira 25 kuruş olmasını, ulaşıma yüzde 5 ile 15 arasında zam talep edilmesine tepki göstererek Körfez İlçesi'nden İzmit'e yürüdü.

Haberler 22.12.2015, 14:26
Ekmek ve Ulaşım Zammını Protesto İçin Yürüdüler

(DHA) - KOCAELİ'de Halkevleri üyeleri, 1 lira olan ekmeğin fiyatının yapılan zamla 1 lira 25 kuruş olmasını, ulaşıma yüzde 5 ile 15 arasında zam talep edilmesine tepki göstererek Körfez İlçesi'nden İzmit'e yürüdü.

Halkevleri Kocaeli Şubesi üyesi 9 kişi, Körfez Tütünçiftlik mevkiinde toplanarak İzmit'e doğru yürüyüşe geçti. Körfez'in ardından Derince'de yürüdükten sonra D-100 karayolunu takiben İzmit'e yürüyen Halkevleri üyeleri 'Ekmek zammı geri çekilsin', 'Ulaşıma zam istemiyoruz' yazılı pankartı taşıdı. Çenesuyu mevkiinde bir süre dinlenen grup üyeleri daha sonra yeniden yürüyüşe geçti. Yaklaşık 15 kilometre yürüyerek Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin önünde toplanacak olan Halkevleri üyeleri burada eylemde bulunacak.

Halkevleri Kocaeli Şubesi Başkanı Yaşar Seğmen, "Akaryakıt fiyatları düşüyor ama ulaşıma zam yapılıyor. Türkiye'de en pahalı ekmek Kocaeli'nde yaşayan vatandaşlar yiyor. Protesto amaçlı Kocaeli Büyükşehir Belediyesi önüne yürüyoruz. Burada açıklama yaparak protestomuzu sonlandıracağız" dedi.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@