Ehliyet Alacaklar İçin Son Gün 29 Mayıs

Özel Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursu Yönetmeliği gereğince 29 Mayıs 2015’e kadar sertifikaların sürücü belgesine dönüştürülmesi zorunluluğuna az bir s&uu

Haberler 22.04.2015, 20:44
Ehliyet Alacaklar İçin Son Gün 29 Mayıs

Özel Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursu Yönetmeliği gereğince 29 Mayıs 2015’e kadar sertifikaların sürücü belgesine dönüştürülmesi zorunluluğuna az bir süre kala (TUSEKON) Türkiye Sürücü Kursları ve Eğitimcileri Konfederasyonu Genel Başkanı İsmail Yılmaz tarafından yapılan açıklamada kendilerine bağlı 3500 sürücü kursunun olduğunu ve 2012’den bu güne kadar 40 Binden fazla sürücü yetiştirdiklerini söyledi.

Bu kurslara katılıp sertifika almayı hak kazanan kişilerin sürücü belgesine dönüştürme işlemini gerçekleştirmeyenler için 2 yıllık sürenin 29 Mayıs’ta dolacağını bildirerek sürücü adaylarının para ve zamanlarının kaybolmaması için uyarılarda bulundu.

29 Mayıs 2013'ten önce alınmış olan sürücü sertifikalarının 29 Mayıs 2015’e kadar sürücü belgesine dönüştürülmesi gerekmekte.

Belgelerin geçerlilik tarihinin dolmasına çok az bir süre kalmasından dolayı trafik tescil bürolarında oluşacak yığılmaları da göz önüne alıp başvuruların son güne bırakılmasının sıkıntı yaratabileceğini dile getirdi.

Süresi içerisinde sertifikalarını sürücü belgesi ile değiştirilmeyenlerin sertifikaların geçerliliği sona ereceğinden karayolunda araç kullanma yetkisi de ortadan kalkacak. Bu sebeple son güne bırakılmadan sürücü belgelerinin alınmasının kendi menfaatlerine olacağı belirtiliyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@