EGM'den Yeni Kimlik Kartı Uyarısı! KKTC'ye Seyahatte Zorunlu Oldu

Emniyet Genel Müdürlüğü, KKTC'ye gidecek olan vatandaşlar için yapmış olduğu duyurusunda, yeni kimlik kartlarının zorunlu olduğunu duyurdu.

EGM'den Yeni Kimlik Kartı Uyarısı! KKTC'ye Seyahatte Zorunlu Oldu

Emniyet Genel Müdürlüğü tatil yada başka nedenlerden dolayı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetine gidecek olan vatandaşlar için yeni kimlik kartı uyarısında bulundu. 

EGM tarafından yapılan basın açıklamasında bundan sonraki dönemde, KKTC'ye gerçekleştirilecek olan seyahatlerde eski kimlik kartlarının kullanılmayacağını, yeni kimlik kartlarının zorunlu olduğunu ilan etti. İşte EGM'nin duyurusunun detayları. 

EGM'DEN ZORUNLU KİMLİK KARTI AÇIKLAMASI

Emniyet Genel Müdürlüğü yeni kimlik kartı kullanımına ilişkin yapmış olduğu basın açıklamasında Emniyet Genel Müdürlüğü, KKTC'ye gidecek vatandaşların yeni kimlik kartı ile çıkmasının zorunlu olduğunu duyurdu. Zorunluluk için 30 haziran tarihini işaret eden EGM bu tarih itibariyle eski tip kimlik kartları ile geçiş işlemlerinin sonlandırılacağını ilan etti. 

Duyuru Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Daire Başkanlığı'nca ilan edildi. 

EGM Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Daire Başkanlığı KKTC'ye gitme planı olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için yayımladığı duyurusunda "30 Haziran 2021 tarihi itibariyle K.K.T.C.’ye gidecek Türk vatandaşlarının eski tip nüfus cüzdanları ile ülkemizden çıkış işlemleri sonlandırılacaktır. Yeni tip kimlik kartı ile çıkılması zorunludur." ifadelerini kullandı. 

Kurumun Twitter Hesabından Yapılan Paylaşım

İlan edilen basın açıklamasına göre vatandaşlar 30 Haziran tarihine kadar eski kimliklerle KKTC'ye gidebilecekler. Ancak 30 Haziran tarihinden sonra yeni kimlik kartı olanlar KKTC'ye geçebilecekler. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@