Eğitim-İş Başkanı Demir: Ülkemiz 12 Eylül Karanlığına Sürükleniyor

ANKARA (ANKA) -Eğitim-İş Başkanı Veli Demir, 12 Eylül’ün yıldönümü öncesinde...

Haberler 11.09.2015, 16:00
Eğitim-İş Başkanı Demir: Ülkemiz 12 Eylül Karanlığına Sürükleniyor

ANKARA (ANKA) -Eğitim-İş Başkanı Veli Demir, 12 Eylül’ün yıldönümü öncesinde “Bugünkü kaosu yaratanlar 12 Eylül'ün oluşturduğu zemin üzerinde yeşermişlerdir” dedi.

Eğitim-İş Genel Başkanı Veli Demir, 12 Eylül askeri darbesinin yıldönümü vesilesiyle yaptığı yazılı açıklamada “12 Eylül faşizminin yarattığı ortamdan ve koşullardan beslenerek bugünkü yaşananlardan sorumlu olanlardan, topluma karşı işledikleri suçların hukuksal yollardan hesabı sorulmadan Türkiye’de gerçek bir demokratikleşmeden söz etmek mümkün olmayacaktır” ifadelerini kullandı.

7 Haziran seçimleri sonrası yaşananlara değinen Demir, ülkenin hızla 12 Eylül dönemi karanlığına sürüklendiğini ifade etti. Demir, “Seçim sonrası istediği sonucu elde edemeyenler, diktatörlük hevesleri, cumhuriyeti tasfiye gayretleri sekteye uğrayanlar, seçim sonuçlarını ‘millet kaosu seçti’ olarak yorumladılar. 13 yıllık hukuksuzluklarının, 13 yıllık yağma ve talanlarının hesabının sorulamaması için bugün kaosu kendi elleriyle yaratmışlardır. Ülkemiz hızla 12 Eylül dönemini aratmayan bir karanlığa doğru sürüklenmektedir.”

Türkiye’nin emperyalizmin taşeronu haline geldiğini ve komşularıyla savaş ortamına sürüklendiğini belirten Demir, “12 Eylül faşizminin yarattığı ortamdan ve koşullardan beslenerek bugünkü yaşananlardan sorumlu olanlardan, topluma karşı işledikleri suçların hukuksal yollardan hesabı sorulmadan Türkiye’de gerçek bir demokratikleşmeden söz etmek mümkün olmayacaktır” açıklamasında bulundu. (ANKA)

(HND/OLÇ)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@