Eğitim İlke-Sen Saraçhane Parkı'nda 1 Mayıs'ı kutadı

İLKELİ  Eğitim ve Bilim Çalışanları Dayanışma Sendikası (Eğitim İlke-Sen) üyesi bir grup, 1 Mayıs'ı Fatih'teki Saraçhane Parkı'nda kutladı. Grup, Edirnekapı'da buluşarak, kortej eşliğinde...

Haberler 01.05.2016, 15:41
Eğitim İlke-Sen Saraçhane Parkı'nda 1 Mayıs'ı kutadı
İLKELİ  Eğitim ve Bilim Çalışanları Dayanışma Sendikası (Eğitim İlke-Sen) üyesi bir grup, 1 Mayıs'ı Fatih'teki Saraçhane Parkı'nda kutladı.

Grup, Edirnekapı'da buluşarak, kortej eşliğinde Fevzipaşa ve Macar Kardeşler Caddelerini kullanarak Saraçhane Parkı'na yürüdü. Saat 13.30 sıralarında parka ulaşan grup, 'Sermayenin değil Rabbimizin kuluyuz', 'Saraylara karşı halkın yanında' ve 'İsrail ile anlaşma ümmete ihanettir' yazılı pankartlar taşıdı; 'Kahrolsun kapitalist yağma düzeni' ve 'Rekabet değil dayanışma' şeklinde slogan attı.

ASGARİ ÜCRET TARTIŞMASI...

Burada Eğitim İlke-Sen adına konuşan Emre Karaca, AK Parti iktidarının seçim vaatleri arasında bulunan "asgari ücretin 1.300 liraya çıkarılması" kararı nedeniyle milyonlarca asgari ücretlinin sevindirildiğini belirterek, durumun gösterildiği gibi olmadığını söyledi.

Karaca, “Milyonlarca asgari ücretlinin AK Parti iktidarının seçim vaatlerinde bulunan ve açlık sınırında gerçekleşen 1.300 liralık bir ücrete sevinmesi istenmiştir. Daha sonra, bunun karşılanması için her türlü tüketim ürününe zam yapılmış, ücretlilerden kesilen vergilerle oluşan hazineden sermayelere ek yatırımlar yapılmıştır. Şimdi de vergi dilimine girdiği gerekçesiyle asgari ücret 70 lira daha azaltılmıştır. Bu durum zalim köleci düzenin bir göstergesidir" dedi.
Grup, basın açıklaması ardından bir süre Saraçhane Parkı'nda oturduktan sonra olaysız şekilde dağıldı.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@