Eğitim-Bir-Sen Başkanı Selvi: Öğretmenlerin Can Güvenliği Sağlanmalı

ANKARA (ANKA) -Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Vekili Latif Selvi, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde ...

Haberler 08.10.2015, 13:45
Eğitim-Bir-Sen Başkanı Selvi: Öğretmenlerin Can Güvenliği Sağlanmalı

ANKARA (ANKA) -Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Vekili Latif Selvi, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde devam eden terör olayları nedeniyle “Özellikle bazı ilçelerde eğitimcilerin can güvenliğinin tehlike altında olduğuna şahitlik etmekteyiz” dedi.

Son günlerde yaşanan terör olaylarının öğretmenlerin tedirgin olduğunu ifade eden Eğitim-Bir-Sen Başkanı Selvi, “İnsanlığı cehaletin karanlığından kurtarmakla, çocuklarımızı geleceğe hazırlamakla görevli öğretmenleri silahla korkutmanın, şiddetle sindirmenin, can güvenliğiyle tehdit etmenin kabul edilebilir hiçbir tarafı yoktur. Eğitimcilerin huzursuzluğu, tedirginliği her geçen gün artarak devam etmektedir” dedi. 

Terör eylemlerinin, korkutma, yıldırma yöntemiyle öğretmen, öğrenci ve ailelerinde negatif psikolojik etki oluşturup, eğitimi engellemeyi amaçladığını aktaran Selvi, “Yaşananlar, terör örgütünün içine düştüğü çıkmazı ve çaresizliği göstermesi bakımından ilginç, eğitimin önemini anlamamız bakımından ibret verici ve Türkiye’ye dönük saldırıların arkasındaki gerçek sebebi idrak etmemiz bakımından da manidardır” ifadelerini kullandı.

Selvi açıklamasında yetkilere çağrısını şu sözlerle dile getirdi:

“Namlusu eğitimcilere dönen bu menfur olaylar karşısında yetkilileri eğitim çalışanlarının can güvenliğinin tedbirini almaya, onların emniyet içinde okullarına ulaşmalarını sağlamaya ve hiçbir tehdide maruz kalmadan huzurla görevlerini ifa etmelerini temin etmeye çağırıyoruz.” (ANKA)

(HND/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@