Ege'de Yine Kaçak Faciası: 14 Ölü

YUNANİSTAN'ın Kilimli Adası (Kalimnos Adası) ile Farmakosini Adası (Bulamaç Adası) açıklarında içinde 50'den fazla kaçağın bulunduğu tekne alabora oldu. 26 kaçağın kurtarıldığı olayda 14 kişi öldü. Kaybolanlar için bölgede, arama- kurtarma çalışması başlatıldı.

Haberler 22.01.2016, 12:28
Ege'de Yine Kaçak Faciası: 14 Ölü

 (DHA) - YUNANİSTAN'ın Kilimli Adası (Kalimnos Adası) ile Farmakosini Adası (Bulamaç Adası) açıklarında içinde 50'den fazla kaçağın bulunduğu tekne alabora oldu. 26 kaçağın kurtarıldığı olayda 14 kişi öldü. Kaybolanlar için bölgede, arama- kurtarma çalışması başlatıldı.

Yunanistan'da yayın yapan 'www.protothema.gr' adlı sitenin haberine göre, Bodrum'un Gümüşlük Mahallesi kıyılarından denize açılan içinde 50'den fazla kişinin bulunduğu tekne, Kilimli ile Farmakonisi adaları arasında, bu sabah alabora oldu. Fırtınalı havada su alarak alabora olduğu belirtilen tekneden suya düşen kaçakları fark eden Yunanlı balıkçılar, Yunan sahil güvenlik ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine bölgeye hareket eden ekipler, 6'sı çocuk 26 kaçağı kurtardı, 14 kaçağın ise cesedine ulaştı.

Denizde kaybolan kaçaklar için 4 Yunan Sahil Güvenlik botu ile bir helikopterinin arama- kurtarma çalışması yaptığı öğrenildi. Kurtarılanların Kilimli ve Leros adalarına götürüldükleri, 14'ünün hastanede tedavi altına alındığı belirtildi. 8 çocuğun da kayıp olduğu belirtildi.

 

 

 

 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@