Edirne'de Üniversitelilere ‘Terör' Gözaltısı

TRAKYA Üniversitesi’ndeki çeyitli fakülte ve yüksekokullarda öğrenim gören Dem-Genç (Demokratik Gençlik Konfederasyonu) üyesi 7 kız öğrenci, 'terör örgütü PKK propagandası yapmak', 'suç ve suçluyu' övme iddiasıyla gözaltına alındı.

Haberler 06.12.2015, 18:43
Edirne'de Üniversitelilere ‘Terör' Gözaltısı

(DHA) - TRAKYA Üniversitesi’ndeki çeyitli fakülte ve yüksekokullarda öğrenim gören Dem-Genç (Demokratik Gençlik Konfederasyonu) üyesi 7 kız öğrenci, 'terör örgütü PKK propagandası yapmak', 'suç ve suçluyu' övme iddiasıyla gözaltına alındı. Edirne Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi’nde ifadeleri alınan şüpheli üniversite öğrencileri geniş güvenlik önlemleriyle adliyeye sevk edildi.

Trakya Üniversite öğrencileri geçen 25 Kasım'da 'Kadına yönelik şiddetle mücadele günü' nedeniyle kentin trafiğe kapalı olan Saraçlar Caddesi’nde yürüyüş düzenledi. Gem-Genç üyesi olduğu öne sürülen üniversite öğrencileri yürüyüş sırasında Kürtçe sloganlar attı. Edirne Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, yürüyüşten 1 hafta sonra E.K., H.G., N.D., P.T., Ş.E., E.K. ve P.Y.’yi, 'terör örgütü PKK’nın propagandasını yapmak' ile 'suç ve suçluyu övme' iddiasıyla evlerinde gözaltına aldı. Terörle Mücadele Şubesi’nde ifadeleri alınan 7 şüpheli işlemlerinin ardından bugün adliyeye sevk edildi.

Çevik Kuvvet ekiplerinin geniş güvenlik önlemi aldığı adliyeye gelen gözaltına alınan öğrencilerin arkadaşları, alkışlarıyla destek verdi. Polis minibüsünden indirilen öğrenciler savcılık sorguları için adliyeye götürüldü.

 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@