Edirne Valisi tiyatro oyuncusu oldu

Vali Dursun Ali Şahin öğrenci bir kız çocuğunun dedesi olarak tiyatro oyununda rol aldı.

Haberler 14.10.2015, 17:18
Edirne Valisi tiyatro oyuncusu oldu

Ali Can ZERAY / EDİRNE, (DHA)- Edirne Vakıflar Bölge Müdürlüğü Selimiye Camii'nde çocuklar için 'Masalcı Vakıf Dede' oyununda Vali Dursun Ali Şahin öğrenci bir kız çocuğunun dedesi olarak tiyatro oyununda rol aldı. 'Dede' rolünü oynayan Vali Şahin sahne performansıyla izleyenlerden tam not aldı.

Edirne Vakıflar Bölge Müdürlüğü çocuklara tarihi sevdirip vakıf eserlerini tanımaları amacıyla Selimiye Camii avlusunda müzikli oyun sergiledi. Tiyatro oyununu Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, Edirne Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan, Edirne Vakıflar Bölge Müdürü Osman Güneren ile öğrenciler katıldı. Gonca Aras'ın yazdığı Ankara Tiyatrosu Devlet Sanatçısı Çetin Azar Aras'ın oynadığı Masalcı Vakıf Dede isimli tek kişilik oyunda sanatçı sahneye izleyicelerden alarak oyununu sergiledi.

Mimar Sinan Ortaokulu öğrencilerinin büyük bir dikkatle izlediği oyununda sanatçı sahneye dede rolü için Vali Dursun Ali Şahin ile onun torunu için bir öğrenci davet etti. Ortaokul öğrencisi Nergiz Erbayrak isimli kız öğrencisinin dedesi rolünde sahneye çıkan Vali Şahin vakıfların öneminin vurgu yapıldığı oyunda performansıyla izleyenlerden alkış aldı.

Vali Dursun Ali Şahin oyun sonunda gazetecilere, kendisi içinde bir sürpriz olan oyunda metni okumadığını ve tamamen doğaçlama olarak oynamasının 30 yıl önce öğrencilik hayatında tiyatro oyunculuğundan kaynaklandığını söyledi. Edirne Vakıflar Bölge Müdürü Osman Güneren ise, "Masalcı Vakıf Dede etkinliğindeki hedef kitlemiz çocuklar. Çocuklara bu etkinlikle birlikte vakıf medeniyetinin olgusunun ne olduğu ne ifade ettiği anlatılmaya çalışılıyor. Kentte 550 öğrenci bu oyunu izledi" dedi. Masalcı Vakıf Dede ay sonuna kadar kentte bulunan diğer okullarda sahnelenecek.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@