Edirne Valisi otoyolda namaz kıldı!

Edirne Valisi mültecilerle otoyolda cuma namazı kıldı.

Haberler 18.09.2015, 14:29
Edirne Valisi otoyolda namaz kıldı!

DHA - Edirne Valisi Dursun Ali Şahin kenti terk etmeleri için "3 gün süre verdiği" Suriyeli mültecilerle otoyolda Cuma namazı kıldı.

Almanya Başbakanı Angela Merkel’in “Yıl sonuna kadar 1 milyon mülteciyi Avrupa Birliği topraklarına kabul edeceğiz” açıklamasının ardından İstanbul başta olmak üzere yurdun dört bir yanından sınırı geçmek için Edirne’ye akın eden binlerce Suriyeli mültecinin bekleyişi sürüyor.

“3 GÜN SÜRELERİ VAR” DEMİŞTİ

Günlerdir Edirne yollarında bekleyen Suriyeliler için Edirne Valisi Dursun Ali Şahin “Edirne’yi terk etmeleri için 3 gün süreleri var.” demiş, Şahin’in açıklamaları hükümet dahil birçok kesimden yoğun eleştiler almıştı.

NAMAZLI PR ÇALIŞMASI!

Tüm bu eleştirilerin gölgesinde Vali Şahin bugün trajikomik bir girişimde bulundu. Edirne girişinde bekleyen ve protesto amaçlı yolu kapatan yaklaşık 100 kişilik Suriyeli mülteciyi ziyaret eden Vali Şahin onlarla birlikte kapatılan otoyolda cuma namazı kıldı.

Protestoya müdahale etmek için bekleyen polis ve zabıta ekiplerinin şaşkın bakışları arasında Suriyeli protestocular ile birlikte trafiğe kapanan yolda saf tutan Vali Dursun Ali Şahin’in bu hareketi sosyal medyada da geniş yankı buldu.

Kaynak: GerçekGündem

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@