Dyp Başkan Yardımcısı: Rusya Suriye'deki Askeri Varlığıyla Hem Tehdit Hem Komşumuz Sayılabilir

ANKARA (ANKA) -Yaşanan terör saldırılarının Türkiye’yi son derece tehlikeli bir hale getirdiğini...

Haberler 13.10.2015, 12:30
Dyp Başkan Yardımcısı: Rusya Suriye'deki Askeri Varlığıyla Hem Tehdit Hem Komşumuz Sayılabilir

ANKARA (ANKA) -Yaşanan terör saldırılarının Türkiye’yi son derece tehlikeli bir hale getirdiğini dile getiren Doğru Yol Partisi (DYP) Genel Başkan Yardımcısı Kemal Abdullahoğlu, “Öylesine yanlış atlara öylesine yanlış zamanlamalarla oynandı ki PKK, PYD, KCK yetmedi şimdi de IŞİD Türkiye için önemli bir tehlike ve risk haline geliverdi. Rusya artık Suriye'deki askeri varlığıyla hem tehdit hem de komşumuz sayılabilir” ifadelerini kullandı.

Doğru Yol Partisi Genel Başkan Yardımcısı Abdullahoğlu, terör ve tehdidin artık sınır ötesinde olmadığını kaydetti. Başbakan Davutoğlu’nun Ankara’da gerçekleşen saldırıda IŞİD şüphesinin ağır bastığını söylemesi üzerine yazılı açıklama yapan Abdullahoğlu, “İki buçuk milyon Suriyeli mültecinin elini kolunu sallayarak girdiği Türkiye'ye başka hangi unsurlar mülteci görünümünde girmiş olabilir bilen var mı?” diye belirtti.

-“TERÖR VE EKONOMİK SORUNLARI İKİ PARTİLİ BİR KOALİSYONUN ÇÖZMESİ MÜMKÜN DEĞİL”-

Terörün, zamanlamayı seçim öncesinde geçici hükümetin ülkeyi yönettiği sürece denk geldiğini ifade eden Abdullahoğlu, şöyle açıkladı:

“Haziran seçimleri sonrasında DYP olarak Türkiye'nin geçici seçim hükumetine değil Milli Mutabakat Ve Milli Uzlaşma Hükumetine ihtiyacı var dedik. Çünkü çok ağırlaşan terör ve ekonomik sorunları iki partili bir koalisyonun çözmesi mümkün değildi. Meclisteki partilerin ve son seçimlere girmiş partilerin temsilci vereceği çok daha geniş tabanlı bir hükumet ülke için çok önemli karar ve uygulamaları gerçekleştirebilirdi. Türkiye'nin en büyük sorunu olan Doğu ve Güney Doğu Anadolu'da barış ve huzur ortamıyla oluşacak demokratik iklimde bir ya da bir buçuk yıl sonrası yapılabilecek erken seçime ülkeyi taşıma görevi söz konusuydu.”

-“BU GİDİŞATIN SEÇİMLERİ ETKİLEMESİ KAÇINILMAZ”-

Sınır tanımayan ve gözü dönmüş terör odaklarının pervasızca çok büyük ölçekli eylemler gerçekleştirebildiğinin altını çizen Abdullahoğlu, bu gidişatın yaklaşan seçimleri de etkilemesinin kaçınılmaz göründüğünü kaydetti. Abdullahoğlu, “Bu arada Doğu ve Güney Doğu'da bir dizi terör odağı dışında önce ABD şimdi de Rusya sınır komşumuz oldu ve Türkiye'nin Orta Doğu'da hareket alanı neredeyse sıfırlanmış oldu. Bu aşamadan itibaren Türkiye'nin ulusal çıkarları ve güvenliği büyük tehdit altındadır. Doğru Yol Partisi olarak tarihi uyarımızı bir kez daha yaparak Cumhurbaşkanı ve Başbakanı Türkiye'nin bekası için ivedi politika değişikliğine davet ediyoruz” çağrısını yaptı. (ANKA)

(HND/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@