Düzce sallanmaya devam ediyor! 150 artçı deprem daha kaydedildi! İşte o fotoğraflar

Düzce'de 23 Kasım 2022 tarihinde sabah 04.08 sularında 5.9 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Düzce'de yaşanan depremde panik sonucunda 1 kişi ağır olmak üzere 93 kişi yaralandı. Deprem sonrasında Düzce sallanmaya devam etti. 150 artçı deprem daha yaşandı.

Düzce sallanmaya devam ediyor! 150 artçı deprem daha kaydedildi! İşte o fotoğraflar

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından resmi internet sitelerinden ülkede yaşanan son dakika depremlerini paylaşmaya devam ediyor. AFAD'ın bu paylaşımlarından edinilen bilgilere göre Düzce'de meydana gelen depremden sonra bazı iş yerlerinin ve evlerin duvarları yıkıldı. 5.9 büyüklüğündeki yaşanan bu depremden sonra ise en büyüğü 4.3 olarak gerçekleşen 150 artçı deprem daha yaşandı. 

Düzce sallanmaya devam ediyor! 150 artçı deprem daha kaydedildi! İşte o fotoğraflar

Depremden sonra AFAD tarafından yapılan açıklama ile enerji kesintilerinin yaşanacağı şu şekilde açıklandı; "Düzce ili Gölyaka ilçesinde saat 04.08'de 5,9 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Gelişmeleri takip ediyoruz. Bölgede kontrol amaçlı enerji kesintileri uygulanmaktadır. Vatandaşlarımızın paniğe kapılmamasını önemle rica ederiz" denildi. 

Düzce sallanmaya devam ediyor! 150 artçı deprem daha kaydedildi! İşte o fotoğraflar - Resim : 2

HASAR TESPİT ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu deprem sonrasında yapılan hasar tespit çalışmalarının devam ettiğini şu sözler ile açıkladı; "Kentteki spor salonları, fırınlar ve lokantalar açık. Kamu binalarında kayda değer bir hasar yok" şeklinde konuştu. Yurtlarda ise herhangi bir hasar oluşmadığı bildirildi. 

Düzce sallanmaya devam ediyor! 150 artçı deprem daha kaydedildi! İşte o fotoğraflar - Resim : 3

Deprem sonrasında Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü'de depremin şiddetini şu ifadeler ile anlattı; "Uykudaydım, çok şiddetli hissettik. Bütün evin dolap kapıları açıldı, birtakım cam eşyalar kırıldı" dedi. 

SONRAKİ HABER