Dünya Turizm Fuarı'na Türkiye damgasını vurdu

Güney Afrika'nın Cape Town şehrinde gerçekleştirilen Dünya Turizm Fuarı'na Türkiye damgasını vurdu. Büyükelçi Esener, Güney Afrika'nın Türkiye için büyük potansiyel olduğunu söyledi. Dünya'nın en büyük fuarlarından biri olan...

Haberler 11.04.2016, 03:57
Dünya Turizm Fuarı'na Türkiye damgasını vurdu
Güney Afrika'nın Cape Town şehrinde gerçekleştirilen Dünya Turizm Fuarı'na Türkiye damgasını vurdu. Büyükelçi Esener, Güney Afrika'nın Türkiye için büyük potansiyel olduğunu söyledi.

Dünya'nın en büyük fuarlarından biri olan Güney Afrika'nın Cape Town şehrinde gerçekleştirilen WTM Afrika Turizm Fuarı'na 12 firma ile katılan Türkiye fuarın ilgi odağı oldu. Londra Kültür ve Tanıtma Müşavirliği'nin organize ettiği Cape Town'da düzenlenen fuara , Güney Afrika Büyükelçisi Kaan Esener , Londra Kültür ve Tanıtma Ateşesi Ali Selçuk Can, THY Güney Afrika Satış Müdürü Kenan İnce, Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Genel Koordinatörü Kasım Zoto, TÜRSAB Kurumsal İlişkiler Departmanı'ndan Gülberk Aşyapar, Travelshop Turkey Genel Müdürü Murtaza Kalender, ITE Turizm Seyahat ve Moda Direktörü Hacer Aydın , Go Turkey Yönetcisi Muhteşem Temiroğlu'nun yanı sıra Güney Afrika'da faaliyet yürüten seyahat acentelerinin temsilcileri katıldı.

Türkiye'nin büyük ilgi gördüğü fuarda, Türkiye'nin turizm potansiyeli, anlatıldı. Türk ve Güney Afrikalı turizm acenteleri arasında ikili görüşmeler gerçekleştirildi.

ESENER “AVRUPA'DAN GELECEK TURİSTE BEL BAĞLIYORUZ AMA AFRİKA'DA BÜYÜK BİR PAZAR”

Güney Afrika Büyükelçisi Kaan Esener, Türkiye'de Avrupa'dan gelecek olan turiste daha çok bel bağlandığına dikkati çekerek , Afrika'da da çok büyük bir kaynak olduğunu ve bunu kullanılması gerektiğini ifade belirtti. Esenler sözlerini şöyle sürdürdü; “Türkiye standının tam salonun girişinde yer alması ve bu kadar büyük bir organizasyon yapılmış olması çok gurur verici. İşlerinin erbabı kişiler gelmiş. Türkiye'den katılan tüm firmalarla tanışma fırsatı buldum çok etkileyici. Buna çok ihtiyacımız var. Türkiye'de Avrupa'ya açılmayı daha çok seviyoruz. Avrupa'dan gelecek olan turiste daha çok bel bağlıyoruz ama burada da çok büyük bir kaynak var bizim için. Bunu kullanmamız lazım. Burada Türkiye'ye yakın bakan bir Müslüman kesim var. Avrupa ve bizim bölgeye seyahat eden beyaz bir kesim var. Zenginleşen siyah kesim var. Bunlara nasıl ulaşabiliriz ona bakmak lazım”.

ALİ SELÇUK CAN: "AFRİKA'DAN TÜRKİYE BÜYÜK TALEP VAR"

Güney Afrika'daki fuarın üç yıldır düzenlendiğini ifade eden Londra Kültür ve Tanıtma Ateşesi Ali Selçuk Can, Güney Güney Afrika'nın gelişmekte olan bir pazar olarak büyük bir potansiyele sahip olduğunu söyleyerek, " Dünya seyahat fuarı 3 yıldır düzenleniyor. Yönetici odaklı bir fuar ve Güney Afrika'da düzenlenen en büyük fuar. Türkiye'den 12 firma iş görüşmeleri yaptı. Londra Kültür ve Tanıtma Müşavirliği olarak biz, Türkiye Seyahat Acenteler Birliği, Türk Hava Yolları , Otelciler Birliği ve Seyahat Acentaları yer aldı. Güney Afrika gelişmekte olan bir pazar. Her yıl elli bine yakın turist geliyor. Büyük bir potansiyel var. Türkiye'ye büyük bir talep var büyük gelecek vadediyor. Türkiye'ye olan ilgiyi artırmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” şeklinde konuştu.

ZOTO “ TÜRKİYE TURİZMİ ZOR BİR DÖNEMDEN GEÇİYOR”

Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Genel Koordinatörü Kasım Zoto da Türkiye turizminin zor bir dönemden geçtiğini hatırlatarak, , “Afrika bize uzak bir pazar ancak uzun vadede bize çok yararlı olacak bir fuar gerçekleştirildi. Türkiye turizmi zor bir dönemden geçiyor ama atlatmak zorundayız, başka çaremiz yok. Önemli olan bu sürenin mümkün olduğu kadar kısa kalması. Herkesin ortak bir çaba yürütmesi lazım” dedi.

 
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@