Dünya Bugün Çanakkale'yi İzledi

ANKARA(ANKA)-Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çanakkale Kara Savaşları’nın 100. Yıl Dönümü Anma Töreni için Çanakkale’ye geldi. Erdoğan törenler için Türkiye’ye gelen devlet başkanı, başbakan ve cumhurbaşkanı yardımcıların

Haberler 24.04.2015, 20:46
Dünya Bugün Çanakkale'yi İzledi

ANKARA(ANKA)-Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çanakkale Kara Savaşları’nın 100. Yıl Dönümü Anma Töreni için Çanakkale’ye geldi. Erdoğan törenler için Türkiye’ye gelen devlet başkanı, başbakan ve cumhurbaşkanı yardımcılarını Çanakkale Havalimanında karşıladı.

Çanakkale Kara Savaşları’nın 100. Yıl dönümü anma törenlerinde, devlet başkanı, parlamento başkanı, cumhurbaşkanı yardımcısı, başbakan, bakan, büyükelçi düzeyinde 80 ülkeden temsilci olacak.

Galler Prensi Charles, Azerbaycan Devlet Başkanı İlham Aliyev, Irak Cumhurbaşkanı Fuad Masum, Katar Emiri Tamim bin Hamad El Sani, törenlerde yer alacak liderler arasında.

Anma törenleri Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Müslüman konukların Şehitler Camii’nde kılacakları Cuma Namazı ve diğer konukların boğaz turuyla başlayacak.

Çanakkale Kara Savaşları 100. Yıl Anma Törenleri kapsamında Çanakkale bugün 80’e yakın ülkeden üst düzey konukları ağırlayacak. Çanakkale 2015 Törenlerinde 100 yıl önce hayatını kaybeden savaşın tüm taraflarına mensup askerler anılacak.(ANKA)

(HSN/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@