Dün Kürt'üz diye işyerimize saldırdılar, bugün oğlumuz şehit oldu

Şehit evinde Kürtçe ağıtlar...

Haberler 10.09.2015, 22:11
Dün Kürt'üz diye işyerimize saldırdılar, bugün oğlumuz şehit oldu

Hatay'da sınır bölgesinde nöbet tutarken, Suriye'den açılan ateşle şehit düşen Er Gökhan Çakır, 6'ncı Mekanize Piyade Tümen Komutanlığı'nda düzenlenen törenin ardından defnedilmek üzere İzmir'e gönderildi. Çakır'ın evinden Kürtçe ağıtlar yükselirken, şehidin amcası Kutbettin Çakır "Dün işyerlerimize Kürt olduğumuz gerekçesiyle saldırı girişiminde bulundular. Bugün ise oğlumuzun şehit olduğunun haberi geldi, ocağımız yıkıldı. Benim bir yeğenim de Dağlıca da asker. Soy ismimi taşıyan şu anda 7 tane daha askerim var" dedi.

Radikal'in haberine göre, Hatay sınırında devriye görevi sırasında Suriye tarafından açılan ateşle yaralanan piyade er Gökhan Çakır, kaldırıldığı hastanede şehit oldu.

İzmir ’in Aliağa ilçesinde yaşayan ailesine Gökhan Çakır’ın şehit olduğu haberi verildi.

Şehit haberinin duyulmasının ardından Çakır ailesinin evine Türk bayrağı asılırken, komşuları ve yakınları da aileye destek olmaya geldi.

KÜRTÇE AĞITLAR YÜKSELDİ

Muş kütüğüne kayıtlı olduğu öğrenilen şehit Gökhan Çakır’ın evinden Kürtçe ağıtlar yakıldı.

Şehidin amcası Kutbettin Çakır, Kürt kökenli olduklarını bildirerek, yeğeninin bir hafta önce asker kıyafetleriyle çekildiği fotoğrafı gönderdiğini ve “Ben vatanın namusunu koruyorum” dediğini söyledi.

YEĞENİM DAĞLICA'DA ASKER

Kürt oldukları için dün işyerlerine saldırı girişiminde bulunulduğunu ifade eden Çakır, “Dün işyerlerimize Kürt olduğumuz gerekçesiyle saldırı girişiminde bulundular. Bugün ise oğlumuzun şehit olduğunun haberi geldi, Ocağımız yıkıldı. Biz Kürdüz ama hain değiliz. Benim bir yeğenim de Dağlıca da asker. Benim soy ismimi taşıyan şu anda 7 tane daha askerim var” diye konuştu.

Hatay’da şehit olan Gökhan Çakır’ın terhisine 1 ay kaldığı öğrenildi.

Kaynak: Odatv.com

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@