Dün Güneydoğu'da: 6 Etkisiz, 1 Yaralı, 2 Yakalama, 2 Teslim

ANKARA(ANKA) – Dün altı terörist etkisiz hale getirildi, bir terörist yaralandı. İki terörist yakalanırken ikisi de teslim oldu.

Haberler 21.09.2015, 13:30
Dün Güneydoğu'da: 6 Etkisiz, 1 Yaralı, 2 Yakalama, 2 Teslim

TSK’nın internet sitesinden verilen bilgiye göre Hakkâri Dağlıca’da icra edilen Hava Harekâtı sonucunda, Bölücü Terör Örgütünün mühimmat ve akaryakıt deposu olduğu belirlenen hedefler imha edildi beş terörist etkisiz hale getirildi.

Bitlis’te bir kamyoneti gasp etmeye çalışan Bölücü Terör Örgütü mensubu bir terörist güvenlik kuvvetlerince yapılan müdahale sonucunda etkisiz hale getirildi.

Şırnak’ta vatandaşların ihbarı üzerine Bölücü Terör Örgütü mensubu iki terörist ele geçirildi.

Suriye’de faaliyet gösterirken Bölücü Terör Örgütünden kaçan iki terörist Şanlıurfa ve Mardin’de güvenlik güçlerine teslim oldu.

Şanlıurfa Akçakale’de sınırı yasa dışı yollardan geçmeye çalışırken yakalanan motosikletli bir şahıs, dokuz G-1 piyade tüfeği, 67 şarjör, bir av tüfeği ile birlikte ele geçirildi.

Van ve Siirt’te iki baz istasyonu Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristlerce El Yapımı Patlayıcı ile kullanılamaz hale getirildi.

Tunceli’de icra edilen operasyonda, yaralı olarak kaçan bir teröriste ait bir Kaleşnikof piyade tüfeği ve yaşam malzemesi ele geçirildi. (ANKA)

(ORH/ÖZK)

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@