Dün 13 Bölücü Terörist Etkisiz Hale Getirildi

ANKARA(ANKA) – Dün güneydoğuda terörle mücadele kapsamında gerçekleştirilen ope...

Haberler 13.10.2015, 12:10
Dün 13 Bölücü Terörist Etkisiz Hale Getirildi

ANKARA(ANKA) – Dün güneydoğuda terörle mücadele kapsamında gerçekleştirilen operasyonlarda 13 bölücü terörist etkisiz hale getirildi.

TSK’nın internet sitesinden verilen bilgiye göre, Hakkâri Yüksekova’da devam eden operasyonda icra edilen hava harekâtı ile Bölücü Terör Örgütüne ait bir adet Doçka uçaksavar silah mevzi, beş adet sığınak ve teröristlere ait mühimmat deposu tahrip edildi. Toplam 12 Bölücü Terör Örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirildi. Mardin Dargeçit’de icra edilen operasyonda, Bölücü Terör Örgütü mensubu bir terörist, silahı ve mühimmatı ile birlikte ölü olarak ele geçirildi.

Muş’ta devam eden operasyonda, Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristlerce önceden sivil bir araca tuzaklanan El Yapımı Patlayıcı bulunarak imha edildi, El Yapımı Patlayıcı yapımında kullanılan çok sayıda malzeme ele geçirildi.

Osmaniye Hasanbeyli’de, sivil bir enerji şirketine ait iki adet rüzgâr tribününe Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristlerce önceden tuzaklanan iki adet El Yapımı Patlayıcı bulundu ve imha edildi.

Bölücü Terör Örgütünden kaçan; Hakkâri Çukurca’da bir, Şırnak Silopi’de sekiz olmak üzere toplam dokuz Bölücü Terör Örgütü mensubu terörist, silahsız ve teçhizatsız olarak güvenlik güçlerine teslim oldu.

Hakkâri Şemdinli’de, Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristlerce El Yapımı Patlayıcı patlatılmak suretiyle yapılan saldırıda, sivil bir GSM şirketine ait baz istasyonunda maddi hasar meydana geldi. (ANKA)

(ORH/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@