Dsp Lideri Türker: Türkiye'de Yeni Düzenin Adı Saray Hukukudur

ANKARA(ANKA) - DSP Genel Başkanı Masum Türker, Türkiye’de yeni düzeninin adının ‘Sara...

Haberler 30.10.2015, 15:10
Dsp Lideri Türker: Türkiye'de Yeni Düzenin Adı Saray Hukukudur

ANKARA(ANKA) - DSP Genel Başkanı Masum Türker, Türkiye’de yeni düzeninin adının ‘Saray Hukuku’ olduğunu belirterek, “Hukuk ayaklar altına alınmış, hukuku tanzim eden kanunlar ise çöp sepetine fırlatılmış; otoriter faşist anlayışıyla oluşturulmuş siyasetin vesayeti altına alınmış çıkardıkları kanunlarla oluşturdukları ‘Saray Hukuku’ düzeni özgürlükleri yok ediyor” dedi.

DSP lideri Masum Türker, geçmişte DSP’ye oy vermiş seçmenler başta olmak üzere, gençlere, kadınlara ve tüm vatandaşlara seslenerek, “Türkiye 13 yıldır kötü yönetiliyor. Kötü yönetimin sorumlusu tek başına iktidar değil, AKP ile birlikte meclisteki üç partidir. Ülkenin kurtuluşu sizlerin elinde, vebali de omuzlarınızdadır” dedi.

13 yılda ülkenin geldiği durumun ortada olduğunu, Türkiye’nin şuanda dört büyük sorunu olduğunu savunan Türker, “Terör, Suriyeli mülteciler, geçim sıkıntısı ve terörü besleyen, Türkiye’nin her yöresine yayılmış olan uyuşturucu ve silah tacirleri… Bu sorunları çözmesi gereken ama 7 Haziran’dan bu yana çalıştırılmayan bir meclis var. 7 Haziran’da vaatlerde bulunan partiler bu vaatlerin aynısını tekrarlıyor. Ama 7 Haziran’dan bu yana samimiyetlerini göstermek için bu vaatlere ilişkin bir Kanun Teklifi bile meclise vermediler. Bunlara nasıl inanacaksınız? DSP meclise girseydi ne vaat ettiyse kanun tekliflerini meclis gündemine hemen taşıyacaktı. Bu nedenle DSP’nin meclise girmesine hem Türkiye’nin hem halkımızın ihtiyacı var” ifadelerini kullandı.

-“DSP, ATATÜRKÇÜLERİN VE ‘BAĞIMSIZ TÜRKİYE’ ÖZLEMİNDE OLANLARIN PARTİSİDİR”-

DSP’nin, emekten ve emekçiden, üretimden ve üreticiden, doğadan ve doğallıktan yana olanların, ulusal güvenliğe ve özgürlüğe önem verenlerin partisi olduğunu ifade eden Türker, “DSP, Atatürkçülerin ve ‘Bağımsız Türkiye’ özleminde olanların partisidir. DSP, halkın partisidir. Cumhuriyet, kimsesizlerin kimsesidir. Cumhuriyet için kimsesizlere sahip çıkan DSP’ye oy verin. Bu ülke bizim. Başka Türkiye yok! Seçim barajına takılıp kalmayın. DSP üç kez devleti yönetmiş bir partidir” dedi.

-“NE ZAMAN BOMBA PATLAYACAĞININ, NE ZAMAN KİMİN MALINA EL KONULACAĞI DA BELLİ DEĞİL”-

Türkiye’de nerede ne zaman bomba patlayacağının, ne zaman kimin malına el konulacağının da belli olmadığını öne süren Türker şunları kaydetti:

“Ya zalimlerden taraf olacaksınız ya da özgürlükçü olacaksınız! Seçim sizin. Ama ne yazık ki seçim dört takım arasında düzenlenen bir futbol turnuvasına dönüştü. Emperyalizmin dayattığı bu 4 partiden bir tanesini tutmanızı istiyorlar. Emperyalizmin dayattığı bu dört partiye mahkum değilsiniz. Bu seçim vatan hainleri ile zalimlere karşı vatanseverlerin seçimidir. Gelin bu oyunu birlikte bozalım! Vatansever DSP’ye oy verin, demokrasinin çarkını çalıştırın.”

-“TÜRKİYE’DE YENİ DÜZENİNİN ADININ SARAY HUKUKU”-

Türkiye’de yeni düzeninin adının ‘Saray Hukuku’ olduğunu savunan Türker, “Hukuk ayaklar altına alınmış, hukuku tanzim eden kanunlar ise çöp sepetine fırlatılmış; otoriter faşist anlayışıyla oluşturulmuş siyasetin vesayeti altına alınmış çıkardıkları kanunlarla oluşturdukları ‘Saray Hukuku’ düzeni özgürlükleri yok ediyor. Bu düzen iktidardan ya da güçlülerden yana olmayanları yok ediyor.  Hukukun hakim olduğu özgürlüklerin tartışmaksızın yaşandığı bir Türkiye özlemi içerisindeyiz! Bugün Türkiye’de devlet varlıklı sınıflardan yanadır” dedi. (ANKA)

(ÖZ/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@