Dsp Lideri Türker: İpek Medya Grubuna Yapılanlar Bir İşgaldir Ve Sırada Aydın Doğan Var

KOCAELİ (ANKA) - DSP Genel Başkanı Masum Türker, Koza İpek Holding ve bünyesindeki medya kuruluşlarına...

Haberler 28.10.2015, 16:25
Dsp Lideri Türker: İpek Medya Grubuna Yapılanlar Bir İşgaldir Ve Sırada Aydın Doğan Var

KOCAELİ (ANKA) - DSP Genel Başkanı Masum Türker, Koza İpek Holding ve bünyesindeki medya kuruluşlarına Kayyum atanmasına ilişkin, “Bir yandan devleti her yönüyle ele geçirmiş, ülkenin çıkarları doğrultusunda değil bireylerin çıkarlarını koruyan bir sistemle karşı karşıyayız. Bugün polis gücüyle İpek Medya grubuna yapılan girişim bir işgaldir. Ama bu da geri kalan medya gruplarının kulağına küpe olmalı. Çünkü sırada Aydın Doğan ve dolayısıyla Doğan Medya Grubu var” açıklamasında bulundu.

DSP Genel Başkanı Masum Türker, Kocaeli İl Başkanlığı’nda gazetecilerle bir araya gelerek gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Milli iradenin yok edilmeye, seçimlere katılım oranının azaltılmaya çalışıldığını ifade eden Türker, “1 Kasım seçimlerine 3 gün kaldı. Umarım bu seçimden sonra tekrar bir yıl içerisinde seçim olmaz. Çünkü arka arkaya olan bu seçimler milli iradenin azalmasına ve katılım oranının düşmesine neden oluyor. 7 Haziran seçimlerine giderken erken seçim yapılacağını söylemiştik. Türkiye’de şu anda ciddi bir seçim sancısı var” dedi.

-“MİLLİ BÜTÜNLÜK KAYBOLDU”-

Türkiye’yi bekleyen en büyük tehlikenin yatay bölünme olduğunu belirten Türker, “Türkiye’de istediklerini gerçekleştirenler daima işbirlikçi buluyor. Bu işbirlikçiler zaman zaman siyasi, medyacı ve sermayeci olarak karşımıza çıkıyorlar. Türkiye’de ulusal çıkarları ön planda tutanların iktidarda olmasını engellemeye çalışıyorlar. Bu seçimlere giderken olacakları 2011‘den başlayarak seçim bildirgemize yazdık. Bugünden itibaren medyanın tartışması gereken, yatay bölünmedir. Bu bizim seçim bildirgemizde mevcuttur. Yatay bölünme toplumun soyuna göre, mezhebine göre cemaatlere ve tarikatlara ayrıştırılmasıdır” ifadelerini kullandı.

-“BİZDEN OLMAYAN ARTIK BİZİM KARŞIMIZDADIR ANLAYIŞI YAYILMAYA BAŞLADI”-

DSP kurulurken Bülent Ecevit’in bu durumu ön görerek kendilerine yatay örgütlenmeyi tanımladığını belirten Türker, “Toplumda şu an böyle bir sorun var. Bizden olmayan artık bizim karşımızdadır ve yok olması gerekir anlayışı yayılmaya başladı. Bu işe Cumhurbaşkanının dahil olmasını ise Cumhurbaşkanı kaynaklı bir darbe olarak görüyorum. Cumhurbaşkanı darbeciyse ülkede milli birliğin bütünlüğünü sağlamak mümkün değildir” dedi.

“5. PARTİ PARLAMENTOYA GİRMELİ”

Türkiye’de çocukların geleceği düşünülüyorsa beşinci partinin Meclise girmesi gerektiğini savunan Türker şunları kaydetti:

“Türkiye’de AKP’yi azaltmak isteyenler AKP’nin oyunun azalmasını sağlamalı. Bu seçim neden önemli? Çocuklarımızın geleceğini düşünüyorsak, parlamentoya 5. partinin girmesi gerekiyor. Bunun manası şudur; herkes parlamentoya girmeli. Milletin birliği artık yok olma noktasına gelmiştir. Bugün iktidar partisi orada yaşayanların iradesiyle Güneydoğu Anadolu’da örgütlenememektedir. Orada yaşayanların sadece PKK’ya para ödediği zaman çalışmasına izin verilmektedir. Tayyip Erdoğan Sivas’ın ötesine gidemezsiniz demişti. Şimdi kendisi de Sivas’tan öteye geçemiyor. Bu milletin bölündüğünü, Türkiye’nin bütünlüğünü kaybettiğini açıkça gösteriyor.”

“HDP VEKİLLERİ ÇEKİLEBİLİR”

Türker, HDP’nin 550 milletvekilinin ülkeyi kaosa sokmak için seçimden çekilme ihtimali olduğunu, “dışarıdan” akıl verenlerin HDP’ye seçimden çekilmelerini söylediğini öne sürerek, Kendi içinden bazı gruplar hayır diyor. HDP seçimden çekilirse milli irade çok büyük bir yara alır. Bu söylediğim haber inşallah gerçekleşmez. İnşallah HDP’de sağduyu etkili olur. Aksi takdirde Türkiye için vahim bir durum olur” dedi.

-“AKP’Yİ DESTEKLEYEN HALK SUSKUN”-

Türkiye’de her yeri gezdikleri, artık ülkenin bir değişime ihtiyacı olduğunu belirten Türker, “İlk defa bu seçimde halkı suskun görüyoruz. AKP’yi destekleyen halk suskun. Stantlarda AKP broşürlerini bile almıyorlar. Değişim sancısı yaşıyoruz. Halk bu dönemde 5. bir partiye bu yüzden yönelebilir. Değişimler hep böyle olmuştur. Bizim bir sevincimiz var. Şu anda da iktidardayız. Seçim bildirimizdeki vaatlerimiz, iktidar partisi dahil diğer partilerin de bildirgesinde var. 2000 TL asgari ücret olsun dedik ve beyannamemize ekledik. AKP, CHP, HDP gerek emekli maaşlarını, asgari ücreti biz seçim bildirgemizde yayınladıktan sonra kendi seçim beyannamelerinde bunları değiştirip yayınladılar” ifadelerini kullandı.

-“SIRADA DOĞAN MEDYA GRUBU VAR”-

Türker, Koza İpek Holding ve bünyesindeki medya kuruluşlarına kayyum atanmasına ilişkin de değerlendirmeler de bulundu. Türker, bir yandan devleti her yönüyle “ele geçirmiş”, ülkenin çıkarları doğrultusunda değil bireylerin çıkarlarını koruyan bir sistemle karşı karşıya olunduğunu savunarak, “Bugün polis gücüyle İpek Medya grubuna yapılan girişim bir işgaldir. Özellikle bu işgal 2 hafta sonra Türkiye’de gerçekleşecek G-20 toplantısı dolayısıyla Türkiye’de mevcut olan yönetimin meşru olmadığını ortaya koyacak önemli göstergelerden birisi. İpek medya grubuna, emekçilerine geçmiş olsun diyoruz. Ama bu da geri kalan medya gruplarının kulağına küpe olmalı. Çünkü sırada Aydın Doğan ve dolayısıyla Doğan Medya Grubu var. Bu seçim geleceği belirleme seçimidir. Biz parlamentoda 5. parti olarak görev almaya hazırız” dedi. (ANKA)

(ÖZ/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@