Dsp: Cumhuriyet'e Sahip Çıkmak, Halkımızın Sorumluluğu Ve Görevidir

ANKARA (ANKA) – DSP Genel Başkanı Masum Türker, “Atatürk’ün bizlere bıraktığı C...

Haberler 09.11.2015, 11:10
Dsp: Cumhuriyet'e Sahip Çıkmak, Halkımızın Sorumluluğu Ve Görevidir

ANKARA (ANKA) – DSP Genel Başkanı Masum Türker, “Atatürk’ün bizlere bıraktığı Cumhuriyet’e sahip çıkmak, halkımızın vazgeçilmez sorumluluğu ve görevidir” dedi.

Türker, Mustafa Kemal Atatürk’ün 77. ölüm yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Atatürk’ü 77. ölüm yıldönümünde saygı, özlem, minnet ve rahmetle andıklarını belirten Türker, şunları ifade etti:

“Kurtuluş Savaşı’nda emperyalizme ‘hayır’ diyerek emperyalist ülkeleri vatanımızın topraklarından çıkaran milletimizin komutanı ve önderi; bağımsız ve özgür Türkiye hedefine odaklanarak Cumhuriyetimizi kuran Mustafa Kemal Atatürk’ü sonsuza kadar şükranla anacağız. Atatürk’ün bizlere bıraktığı en büyük eseri olan Türkiye Cumhuriyeti’nin ilkeleri ve bağımsızlık hedefi milletimizin gururu ve onurudur. Atatürk’ün bizlere bıraktığı Cumhuriyet’e sahip çıkmak, halkımızın vazgeçilmez sorumluluğu ve görevidir. Milletimiz, tüm dünyanın saygı duyduğu Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde, Kurtuluş Savaşı’nda bağımsızlığını, milli birlik ve beraberliğini sonsuza kadar yaşatma azim ve kararlılığını tüm dünyaya göstermiştir.” (ANKA)
(AYÇ/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@