Dsp 30 Yaşında

ANKARA(ANKA) - DSP Genel Başkanı Masum Türker, DSP’nin kuruluşunun 30. yıldönümü nedeniyle mesaj yayınladı.

Haberler 13.11.2015, 10:10
Dsp 30 Yaşında

Türker mesajında, partisinin herkesin boyun eğdiği 12 Eylül darbesine karşı Bülent Ecevit’in verdiği özgürlük mücadelesinin ardından, çalışanların hak mücadelesinden doğan, gelişen ve temelinde insan emeği olan bir parti olduğunu bildirdi.

Atatürk ilkelerini, insan sevgisini, emeğe saygıyı, dayanışmayı, rehber alan; yasaklı olmasına rağmen Bülent Ecevit öncülüğünde 30 yıl önce kurulan DSP’nin kurulduğu günden bu yana doğruları söyleyen parti olarak gerçeklerden yana çıktığını belirten Türker şöyle devam etti:

“DSP; dayanışmadan, uzlaşmadan, diyalogdan, insan hak ve özgürlüklerinden, bağımsızlıktan yanadır.

DSP, haksız kazançla zengin olanların değil, emekçinin, işçinin, köylünün, esnaf ve sanatkârın, gencin, kadının, öğrencinin, işsizin, emeklinin, aç gezen ama onurunu koruyan önce insan ve insanca yaşam diyenlerin partisidir.

Ulusal bütünlüğü savunan ve ulusal çıkarı gözeterek Cumhuriyet’e ve kurucu felsefeye Demokratik Sol Parti sahip çıkmaya devam edecektir.

Demokratik sol Parti’nin hedefi Türkiye’nin ulusal birliğini koruyacak gücü oluşturmak; üreterek hakça bölüşümü sağlamaktır.

Devlet yönetme deneyimi ile uzlaşı kültürünün mimarı olan DSP, ezilen halkı baskılardan kurtaracak, özgürlükçü ve demokratik yaklaşımıyla ülkemizi dünyada hak ettiği yere taşıyacaktır.”

Halkın sistemli olarak borç yükü altına sokulduğunu, önce yoksullaştırılıp, sonra çaresiz hale getirildiğini kaydeden Türker, “Demokratik kitle örgütleri ve sendikalar işlevsiz ve etkisiz hale getirildi, demokrasi yozlaştırıldı, hukuk devletinden uzaklaşıldı, güçler ayrılığı ilkesi ortadan kaldırıldı. Bütün bu olumsuz koşullar içerisinde, hepimiz biliyoruz ki, ne zaman Türkiye’nin başı sıkışsa çıkış yolu olarak Demokratik Sol Parti olmuştur. Bu bilinçle, Ecevit’in bize öğrettiği gibi her an göreve hazırız” dedi.

Demokratik Sol güçlendikçe Türkiye’de halk, dünyada da Türkiye’nin güçleneceğinin çok iyi bilinmesini isteyen Türker, “Halkın iktidarını gerçekleştirecek tek güç, Demokratik Sol güçtür. Bu duygu ve düşüncelerle; 30 yıldan bu yana bıkmadan, usanmadan, gece gündüz demeden büyük özveriyle Demokratik Sol Parti’ye emek veren demokratik solculara sevgi ve saygılarımla şükranlarımı sunuyorum” dedi. (ANKA)

(HM/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@