Döner sattık, su sattık, vatanı satmadık protestosu

BOLU'da lokantacı Mahmut Alan, çalışanlarına 'Döner sattık, su sattık, vatanı satmadık' yazılı tişörtler giydirerek 15 Temmuz darbe girişimini protesto etti.

Haberler 29.07.2016, 13:36
Döner sattık, su sattık, vatanı satmadık protestosu
Murat KÜÇÜK/BOLU, () - BOLU'da lokantacı Mahmut Alan, çalışanlarına 'Döner sattık, su sattık, vatanı satmadık' yazılı tişörtler giydirerek 15 Temmuz darbe girişimini protesto etti.

Kentin en işlek caddesi İzzet Baysal'da faaliyet gösteren lokantanın sahibi Mahmut Alan, çalışanlarına, üzerinde ay- yıldız amblemi bulunan, 'Döner sattık, su sattık, vatanı satmadık' yazılı tişörtler hazırlattı. Çalışanlar, kırmızı-beyaz renkli tişörtleri giyerek müşterilerine hizmet veriyor.

Mahmut Alan, 15 Temmuz darbe girişimini protesto etmek için tişörtleri hazırlattığını söyledi. Kocaeli'nde bir simitçinin benzer bir protestoda bulunduğunu söyleyen Mahmut Alan, şöyle konuştu:

"Kocaeli’ndeki simitçi kardeşimizi haberlerde gördük. Biz de böyle bir tişört giymeyi düşünmüştük ancak yazıyı düşünememiştik. O arkadaşın oradaki, 'Simit sattık, su sattık, vatanı satmadık' diyerek bunu yapması bizi çok duygulandırdı. Biz de o kardeşimizi yalnız bırakmamak adına, ‘Döner sattık, su sattık, vatanı satmadık’ dedik. Bu hareketimizle diğer meslek gruplarının da sesi olduğumuza inanıyoruz. Ben de burada askeri kamuflaj giyerek askerlerimize destek oluyorum. Asker de bizim, polis de bizim hepsiyle gurur duyuyoruz."
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@