Dondurucu Soğukta Sucuk Ekmek Kuyruğu

ERZURUM'da hizmete veren bir et entegre tesisi fabrika satış mağazasının açılışında halka ücretsiz ekmek arası sucuk verildi. Hava sıcaklığının sıfırın altında 10 dereceye kadar düşmesi ve rüzgarlı havaya aldırış etmeyenler mangalda pişen sucuk ekmekten alabilmek için uzun süre kuyrukta bekledi. 

Haberler 24.01.2016, 11:41
Dondurucu Soğukta Sucuk Ekmek Kuyruğu

 (DHA) - ERZURUM'da hizmete veren bir et entegre tesisi fabrika satış mağazasının açılışında halka ücretsiz ekmek arası sucuk verildi. Hava sıcaklığının sıfırın altında 10 dereceye kadar düşmesi ve rüzgarlı havaya aldırış etmeyenler mangalda pişen sucuk ekmekten alabilmek için uzun süre kuyrukta bekledi. 

Erzurum-Artvin karayolu üzerinde fabrika satış mağazasının açılışına Vali Ahmet Altıparmak, MHP Milletvekili Kamil Aydın, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hikmet Koçak, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Eyüp Tavlaşoğlu, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Lütfü Yücelik katıldı. Erzurum'da üretilen et, süt ve arı mamüllerinin özel lezzete sahip olduğunu vurgulayan Ahmet Altıparmak, bunun yeterince tanıtılamadığını belirtti. 

Tesislerin 500 büyükbaş, 3 bin küçükbaş hayvan kapasiteli olduğunu belirten şirketin yönetim kurulu başkanı Yıldırım Hakan Oral, Avrupa standartlarına uygun 60 işçinin çalıştığı tesisin Türkiye'de ilk 10 sırada yer aldığını, diğer illerde de şube açacaklarını söyledi.

Açılışın ardından tesis önünde kurulan mangallarda halka sucuk-ekmek dağıtıldı. Soğuk havaya ve sert esen rüzgara rağmen uzun süre kuyrukta bekledi. Yaklaşık 100 kilo sucuk kısa sürede tükendi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@