Dolandırıcıya inandı, polise inanmadı

BURSA'nın İnegöl İlçesi'nde kendisini cep telefonu ile arayan dolandırıcılara inanıp bozdurduğu altınlar ile 15 bin TL parasını dolandırıcıların verdiği hesaba yatırmak isteyen 62 yaşındaki Fahri Demirel'i, polis güçlükle ikna etti.

Haberler 03.09.2015, 23:33
Dolandırıcıya inandı, polise inanmadı

(DHA)- BURSA'nın İnegöl İlçesi'nde kendisini cep telefonu ile arayan dolandırıcılara inanıp bozdurduğu altınlar ile 15 bin TL parasını dolandırıcıların verdiği hesaba yatırmak isteyen 62 yaşındaki Fahri Demirel'i, polis güçlükle ikna etti.

İnegöl'de yaşayan Fahri Demirel'i cep telefonu ile arayan bir kişi kendisini savcı olarak tanıttıktan sonra, Demirel'e, bankadaki hesaplarına PKK'nın el koyduğunu söyledi. Aynı kişi, paraların kurtarılması için Demirel'den, temin edebildiği para ve altınları geçici olarak hesap numarasını verdikleri bankaya yatırmasını istedi. Panik yapan Fahri Demirel, evde bulunan 15 bin TL tutarındaki para ve ziynet eşyalarını alarak belirtilen bankaya gitmek üzere evden ayrıldı. Olay, babasını ikna edemeyen Dinçer Demirel'in 155 Polis İmdat'ı arayarak, yardım istemesi sonucu ortaya çıktı. Çevrede önlem alan polis, Fahri Demirel'i gittiği bankada, para ve altınları verilen hesaba yatırırken buldu. Polis, Fahri Demirel'i parayı yatırmaması için güçlükle ikna etti.

Olayla ilgili soruşturmaya başlanırken polis, telefon numarasından sahte savcıyı arıyor.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@