Doktorların ağzını açık bıraktı!

62 yaşındaki adamın mesanesine yakın bir bölgede, 10 cm'lik ve neredeyse yarım kiloluk bir 'haşlanmış yumurta' çıktı. 62 yaşındaki adam, mesanesinde hissettiği baskı sonucu sıklıkla tuvalete git

Haberler 06.04.2015, 18:46
Doktorların ağzını açık bıraktı!

62 yaşındaki adamın mesanesine yakın bir bölgede, 10 cm'lik ve neredeyse yarım kiloluk bir 'haşlanmış yumurta' çıktı.

62 yaşındaki adam, mesanesinde hissettiği baskı sonucu sıklıkla tuvalete gitme ihtiyacı duyması şikayetiyle doktora gittiğinde, şoke edici bir haberle karşılaştı. Yaşlı adamın mesanesine yakın bir bölgeden uzunluğu 10 cm ve genişliği 7,5 cm'lik, 220 gram ağırlığında dev bir haşlanmış yumurta çıktı! 

20 YILDIR VÜCUDUNDA TAŞIMIŞ!

İngiltere'de yaşanan bu vakada, doktorları da hayrete düşüren bu dev haşlanmış yumurtanın, adamın vücudundan 20 yılı geçkin bir süredir var olduğu ortaya çıktı.

New England Journal of Medicine adlı Tıp dergisinde yayınlanan bu vaka haberine göre, adamın karın bölgesindeki bu dev haşlanmış yumurtaya benzer kitlenin idrar torbasına yaptığı baskı olmasaydı, adamın bunu fark edemeyeceği belirtilerek,  bu şikayetin aslında 'hayatı kurtardığı' idadesi yer aldı. 

Doktorlar yumurtanın yapısını 'serbest-yüzen, pürüzsüz, sağlam ve lastiğimsi bir yapı' olarak tanımlandı. Yumurtaya benzetilen kütlenin oluşum sebebi ise hala araştırılıyor.

Kaynak: http://www.piramithaber.com/yasam/doktorlarin-agzini-acik-birakti-h51596.html

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@