Doktor Döven 3 Hasta Yakınına 17 Yıl 10'ar Ay Hapis İstemi

ADANA'da doktor 31 yaşındaki Hilmi Resul Karaörs'ü ameliyatı geciktirdiğini iddia ederek dövüp kaburgalarını kıran 3 hasta yakınına, 17 yıl 10'ar ay hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Haberler 11.11.2015, 12:49
Doktor Döven 3 Hasta Yakınına 17 Yıl 10'ar Ay Hapis İstemi
(DHA) - ADANA'da doktor 31 yaşındaki Hilmi Resul Karaörs'ü ameliyatı geciktirdiğini iddia ederek dövüp kaburgalarını kıran 3 hasta yakınına, 17 yıl 10'ar ay hapis cezası istemiyle dava açıldı.

23 Ekim'de düşme sonucu yaralanan Yıldıray Aydilek ambulansla Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne getirildi. Olayı duyan kardeşleri Zeki (53), İbrahim (48) ve Murat Aydilek de (43) hastaneye geldi. İddiaya göre Beyin Cerrahi Servisi'nde görevli hemşireler Gizem Erkayıran (22) ve Duygu Kont'u (25), "Bizim hastamız ne zaman ameliyata alınacak? Hemen ameliyata alın, yoksa bu hastaneyi yakarız" diye tehdit etti. Hemşirelerin çağırması üzerine gelen doktor Hilmi Resul Karaörs, hasta yakınlarını, "Beyinde tümör olan küçük bir çocuğun acilen ameliyat olması gerekiyor. Ondan sonra sizin hastanızı alacağız" diyerek sakinleştirmeye çalıştı. Bunun üzerine 3 kardeş küfür ederek doktor Karaörs'e saldırıp dövdü. Doktorun iki kaburga kemiği kırılırken, gözaltına alınan 3 kardeş tutuklandı.

İDDİANAME TAMAMLANDI

Olayla ilgili soruşturmasını tamamlayan Cumhuriyet Savcısı iddianamesini hazırladı. Savcı, şüpheliler Zeki, İbrahim ve Murat Aydilek kardeşler hakkında 'kemik kırığı meydana gelecek şekilde yaralama' suçundan 6 yıl 9 aya kadar; 'birden fazla kişi ile tehdit' suçundan 8 yıl 9 aya kadar ve 'kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret' suçundan 2 yıl 4 aya kadar olmak üzere, 17 yıl 10'ar aya kadar hapis cezası istemiyle dava açtı. Şüpheliler önümüzdeki günlerde 17'nci Asliye Ceza Mahkemesi'ndehakim karşısına çıkacak

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@