Doğu Akdeniz'deki balıkçılar Ege ve Karadeniz’e yöneldi

Ufuk AKTUĞ/İSKENDERUN (Hatay),() - TÜRKİYE genelinde 1 Eylül'de başlayan av sezonuna 15 gün sonra girecek olan Doğu Akdeniz'deki balıkçılar, avlanmak için Ege ve Karadeniz’e yöneldi. Bölgedeki balıkçılardan alınan bilgiye...

Haberler 02.09.2016, 12:46
Doğu Akdeniz'deki balıkçılar Ege ve Karadeniz’e yöneldi

Ufuk AKTUĞ/İSKENDERUN (Hatay),() - TÜRKİYE genelinde 1 Eylül'de başlayan av sezonuna 15 gün sonra girecek olan Doğu Akdeniz'deki balıkçılar, avlanmak için Ege ve Karadeniz’e yöneldi.
Bölgedeki balıkçılardan alınan bilgiye göre, Adana'nın Karataş İlçesi'nden 5 gırgır, 3 trol teknesi, Hatay'ın Samandağ İlçesi Çevlik sahilinden bir gırgır teknesi ve İskenderun’dan bir gırgır teknesi İstanbul'da avlanmak için hazırlık yaptı.
BALIKÇILAR TEPKİLİ

İskenderun Körfezi'ndeki balıkçılar, av sezonunun Türkiye'nin diğer bölgelerine göre 15 gün geç başlamasına tepki gösterdi. İskenderunlu tekne kaptanı Hakkı Sezgin Körfez balıkçılarının ilk kez av sezonu başlarken başka bir bölgeye gitmek zorunda kaldığını söyledi. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın Doğu Akdeniz'de balık yasağını 15 Eylül'e kadar uzatmasını değerlendiren Sezgin şöyle konuştu:
"Sezonun Karadeniz'de ayın 1'inde, Akdeniz'de 15’inde açılmasına anlam veremiyoruz. Bölge balıkçısı olarak zor durumda kaldık. Devletin neye dayanarak bunu yaptığını bilemiyoruz. Masraf ettik, tayfa getirdik, ona göre hesabımızı kitabımızı yaptık ama son dakika golü gibi bir gol yedik. Burada bir haksızlık var.Şu an beş altı reis anlaşıp Karadeniz’e çıkmayı düşünüyoruz, Karataş, İskenderun, Samandağ bölgesinin teknekeleri olacak bunlar."  

FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@