Doğan Cüceloğlu'nun Ölüm Nedeni Açıklandı! Doğan Cüceloğlu Kimdir, Nerelidir?

Geçtiğimiz günlerde evinde ölü olarak bulunan Türkiye'nin ünlü psikoloğu ve yazarı Doğan Cüceloğlu'nun ölüm nedeni açıklandı. Adli Tıp'ta yapılan incelemenin ardından Doğan Cüceloğlu'nun ölüm nedeni belli oldu.

Doğan Cüceloğlu'nun Ölüm Nedeni Açıklandı! Doğan Cüceloğlu Kimdir, Nerelidir?

Türkiye'de her kesim tarafından büyük bir saygı gösterilen psikolog-yazar Doğan Cüceloğlu, İstanbul Beşiktaş'taki evinde ölü olarak bulunmuştu. Doğan Cüceloğlu'nun ölüm nedeni belli oldu.

ŞÜPHELİ ÖLÜM İDDİALARI ORTADAN KALKTI!

Doğan Cüceloğlu'nun evinde yakınları tarafından ölü olarak bulunmasının ardından ölüm sebebi büyük bir merak uyandırmıştı. Ölüm sebebinin anlaşılabilmesi için Doğan Cüceloğlu'nun naaşı üzerinde Adli Tıp tarafından inceleme yapıldı.

DOĞAN CÜCELOĞLU NEDEN ÖLDÜ?

Adli tabip tarafından hazırlanan raporda ise Doğan Cüceloğlu'nun ölüm nedeni net şekilde ifade edildi. Buna göre Doğan Cüceloğlu aort damarının yırtılması sonucunda hayatını kaybetti. Ünlü yazarın ölümünün şüpheli olabileceği ihtimalleri de bu rapor ile ortadan kalkmış oldu.

Doğan Cüceloğlu'nun ölü bulunmasının ardından polis tarafından bu ölüme dair soruşturma başlatılmıştı. Doğan Cüceloğlu'nun naaşında herhangi bir darp izine rastlanmazken evinin çevresindeki güvenlik kameraları incelemeye alınmış ve komşularının ifadelerine başvurulmuştu. Adli Tıp'tan gelen rapor ile de açılan soruşturma kapatıldı.

DOĞAN CÜCELOĞLU KİMDİR?

1938 yılında Mersin'in Silifke ilçesinde doğmuştur. 11 çocuklu bir ailenin son çocuğu olarak dünyaya gelen Doğan Cüceloğlu küçümk yaşta annesini kaybetmiştir. Hayatı boyunca anne özlemi yaşayan ve dile getiren Doğan Cüceloğlu ortaokulu Silifke'deliseyi de Ankara ve Kırklareli'nde bitirmiştir. Ardından İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olmuştur. ABD'nin saygın eğitim kurumlarından olan Illinois Üniversitesi'nde Bilişsel Psikoloji alanında doktora yapmıştır. Türkiye'ye döndüğünde ise HaccettepeÜniversitesi ile Boğaziçi Üniversitesi'nde çalışmıştır. Kaliforniya Eyaley Üniversitesi'nde bir yıl süresince ziyaretçi öğretim görevlisi olarak bulunmuştur. Ardından ise 1980-1996 yılları arasında bu üniversitede çalışmaya devam etmiştir. 1996'dan sonra yenide Türkiye'ye dönen Doğan Cüceloğlu çeşitli konferanslar düzenlemiştir. 1990'dan sonra kitaplarını Türkçe yayınlamaya başlayan Doğan Cüceloğlu kitap satış rakamlarında kırılması güç rekorlara imza atmıştır.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@