Doğalgaz Kazılarına Özel İzin

ANKARA (ANKA) - Ankara’da, 20 metreye kadar olan doğalgaz abone bağlantıları için 30 Kasım’a kadar kazı yapılabilecek. 

Haberler 06.11.2015, 13:15
Doğalgaz Kazılarına Özel İzin

Daha önce Kazı Sezonu’nun 20 Ekim’de sona erdirilmesini kararlaştıran Büyükşehir Belediyesi Alt Yapı Koordinasyon Merkezi, vatandaşların mağduriyetlerinin giderilmesi ve gelen taleplerin karşılanması amacıyla sadece doğalgaz çalışmaları için özel izin verdi. 
Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerinin ilgili birimleri ile Başkent’teki altyapı hizmeti veren kurum ve kuruluş temsilcilerinin katılımıyla toplanan Büyükşehir Belediyesi Alt Yapı Koordinasyon Merkezi (AYKOME) Genel Kurulu’nda daha önce 20 Ekim olarak kararlaştırılan Kazı Sezonu’nun bitiş tarihinde bazı düzenlemeler yapıldı. 

AYKOME’den yapılan açıklamada, “Kış aylarının yaklaşması sebebiyle, vatandaşların mağdur olmaması amacıyla 20 metreye kadar olan doğalgaz abone bağlantıları için 30 Kasım 2015 tarihine kadar kazı izni verilecek” denildi.
Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı bünyesinde çalışmalarını yürüten AYKOME yetkilileri, can, mal ve trafik güvenliği bakımından doğalgaz abone çalışmaları hariç kazı sezonunun 20 Ekim’de sona erdiğini hatırlatarak, bahar aylarında sezon başlayana kadar acil durum ve arızalar dışında kazı yapılmasına izin vermeyeceklerini bildirdi. (ANKA)

(HM/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@